Створили Народну Раду Рівненщини

Опозиційні депутати Рівненської обласної ради сьогодні створили   Народну Раду Рівненщини. Обласні обранці не змогли зібрати сесію, через повну відсутність на робочих місцях керівництва облради. Однак, на депутатському зібранні оголосили про створення регіональної народної ради. Таке рішення підтримали 23 депутати з різних фракцій.

Нагадаємо, що позачергову сесію облради хотіли скликати сьогодні,  депутати навіть зібрали необхідних  27 підписів. Проте скликати сесію вони не можуть, адже голови Рівненської облради Юрія Кічатого немає на робочому місці, кажуть, що в нього "сімейні проблеми". Також відсутній перший заступник голови Рівненської облради Михайло Кривко та заступник Олександр Чуприна. Навіть керуючий справами апарату ради Микола Яцюк не вийшов на роботу.  Нагадаємо, що вчора обурені люди штурмували будівлю Рівненської облради та адміністрації. 

Тому депутати зібрались не сесійній залі, а в залі для нарад президії та постійних комісії. Після годинного обговорення підтримали звернення протестувальників та оголосили про створення народної ради Рівненщини. Саме цей орган формуватиме місцевий народний виконком та  загони самооборони.

Рішення про створення Народної ради оголосять вже сьогодні на вечірньому віче.

Тим часом, сьогодні після 12:00 свої робочі місця почали покидати і працівники облради та адміністрації. Депутати обурені такими діями, адже будівля не заблокована і охороняється міліцією. Тому нема жодних умов для прогулів працівників ради.  Депутати зауважили, що вказівку покинути робочі місця працівникам апарату дали для того, щоб мати можливість відкрити ще одне кримінальне провадження про блокування роботи держустанов. Тому депутати звернулись до міліції і прокуратури з вимогою не переслідувати людей та не відкривати нові провадження. Адже рівненська обласна рада та адміністрація працює у штатному режимі, а рівняни в приміщення просто заходять на прийом до депутатів.

Крім того депутати звернулись до всіх релігійних конфесій з прохання бити в дзвони щодня з 17:00 до 18:00 та закликати людей до молитви за мир. 

 

Заява депутатів Рівненської обласної ради


Небажання влади виконувати справедливі вимоги українського народу призвело до загибелі мирних громадян нашої держави. Віддаючи злочинний наказ «Беркуту» вбивати українців, Янукович перейшов точку неповернення та ще раз продемонстрував, що ні перед чим не зупиниться. Кров безневинно убитих патріотів України, насамперед, на його руках. Замість того, щоб шукати мирний вихід зі складної політичної ситуації, влада намагається залякати український народ, обмежити наші права та свободи. Небажання цієї злочинної влади виконувати та обмежити дію основного закону України - Конституції, у якій зазначено, що носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ, призведе лише до загострення протистоянь. 
Тому ми, депутати Рівненської обласної ради, висловлюючи солідарність із Народним Віче, яке відбулось у м.Рівне 24 січня 2014 року, та усвідомлюючи відповідальність перед територіальними громадами області, 
підтримуємо вимоги:
1. Дострокових виборів Президента, Верховної Ради України та Рівненської обласної ради. 
2. Відправки Кабінету Міністрів у відставку.
3. Негайного скасування «диктаторських» законів, прийнятих з порушенням Регламенту та всупереч Конституції України 16-го січня, що обмежують права людини.
4. Представникам правоохоронних органів відмовитись виконувати злочинні накази влади про застосовування сили проти народу України.
5. Негайного звільнення Міністра МВС Віталія Захарченка та притягннення його до кримінальної відповідальності. 
6. Покарання працівників підрозділу «Беркут» та Внутрішніх військ МВС, причетних до знущань та вбивств активістів Євромайдану. 
7. Відкликання підрозділів рівненської міліції, які перебувають у Києві, на свої постійні місця дислокації.
8. Негайного звільнення політв‘язнів та усіх затриманих та засуджених активістів Євромайдану та Автомайдану.

Також звертаємось до всіх мешканців Рівненщини визнати повноваження та легітимність Народної Ради України, що була утворена 22 січня 2014 року та створити Народну Раду Рівненської області.

Депутати Рівненської обласної ради:

Брошук Ігор
Богданович Юрій
Бучинський Олексій
Василишин Роман
Ващук Олег
Вервега Михайло
Гаврищак Йосип
Івашинюта Олександр
Кириллов Михайло
Кривун Віктор
Крока Валентин
Кульчинська Галина
Лучанін Сергій
Молчан Степан
Нестеренко Олександр
Ольховик Віктор
Путіліна Ніна
Скороход Олег 
Супрунюк Юрій
Файфура Богдан
Хомич Олег
Черній Алла
Штурхецький Сергій
Шумейко Григорій

24.01.2014 

З поважних причин не змогли бути присутніми кілька опозиційних депутатів, які у телефонному режиму повідомили, що підтримують дану заяву.

 

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.