Громадськість Рівного виступила проти катувань та побиття активістів

Представники громадськісті Рівного обурені рішенням Уряду України, що на їх ддумку, порушує норми Міжнародного права на застосування проти демонстрантів у Києві водометів при мінусовій температурі. Такі дії, міжнародною спільнотою розцінюється як катування. Про це під час позачергового засідання сесії Рівнеради заявив голова Ради громадської організації «Громадський поступ» Ігор Пюрко.

«Ми глибоко обурені діями окремих службовців спецпідрозділу «Беркут» та інших силових структур, які систематично перевищують свої службові повноваження, проводячи катування окремих громадян, побиття журналістів та медичних працівників, викрадення поранених громадян з лікарень, з вулиць та інших правопорушень.

А також ми обурені оцінкою, яку надали Міністр внутрішніх справ України та Омбудсмен України останнього резонансного злочину. А саме: проведене катування 22.01.14 р. учасника  протесту – громадянина України Михайла Гаврилюка, над яким провели наругу службовці «Беркуту» в присутності офіцерів. Міністр та Омбудсмен заявили, що це звичайне службове порушення -  а саме - фотошафування голої людини.

Ми представники громадськості, в черговий раз нагадуємо усім сторонам протистояння незалежно від посад, які вони займають чи не займають – життя в Україні та у світі сьогодні і завтра не закінчується. Всі без винятку, протиправні дії проти окремо кожної людини в Україні, що порушують українське та міжнародне право, не мають терміну давності і будуть рано чи пізно розслідувані та передані до судів - як українських, так і міжнародного трибуналу в Гаазі.

Сьогодні ми представники громадськості вимагаємо від Прем’єр-міністра України - державної посадової особи, яка згідно Конституції України несе пряму відповідальність за дії та застосування підрозділів і частин МВС України наступне:

1. Ідентифікувати кожною службовця спецпідрозділу «Беркут» в основому спорядженні, шляхом нанесення на видному місці індивідуального спеціальною номеру на шолом і форму.

2. Негайно відмінити розпорядження Прем'єр-міністра України про застосування водометів при температурі нижче О” С, шо прирівнюється до катування людей.

3. Негайно видати розпорядження Прем’єр-міністра України про сувору заборону застосування вогнепальної зброї підрозділами і частинами МВС України проти всіх учасників майдану, в тому числі журналістів, представників Червоного Хреста та неозброєних людей в районі протистояння, що є кримінальним злочином та порушенням міжнародного права», - зазначив Ігор Пюрко. 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.