Голова Рівненської ОДА Василь Берташ закликав всіх до мирного діалогу (ЗАЯВА)

Голова Рівненської облдержадміністрації Василь Берташ, який перебував у відпустці, висловив свою позицію щодо останніх подій на Рівненщині. Відповідний текст заяви був оприлюднений на сайті Державної телерадіокомпанії.

Звернення:

«Дорогі земляки! 

Від самого початку політичного  протистояння в країні я неодноразово озвучував вам свою позицію і як керівник області, і  як людина. 

Я разом з Вами засудив побиття  студентів на майдані у Києві, разом з журналістами звертався  до генпрокуратури щодо розслідувань побиття працівників ЗМІ, які постраждали, висвітлюючи конфлікт у столиці. І я обурений тим, що у протистоянні на Грушевського гинуть люди.

Я обіцяв вам, дорогі земляки, що такі події, які відбуваються у  столиці, на Рівненщині не повторяться. І я дотримую свого слова. Бо мені не байдуже чим завтра житиме наша область. Адже я тут народився і виріс. І до сьогодні робив усе можливе, аби ми пишалися нашою Рівненщиною. Аби тут будувалися нові школи, відкривалися дитячі садки та медичні заклади і кожен пільговик, а таких в області половина, отримував гарантовану йому державою  допомогу та підтримку.

Я обіцяв вам, що усі мирні протестні  акції в області будуть закінчуватися  мирно. І я дотримав свого слова. Моя позиція не змінилася. Так повинно бути і так буде надалі, якщо всі, я наголошую - усі учасники політичного протистояння, будуть дотримуватися Закону. Бо там, де закінчується  закон – починається хаос. Сьогодні захоплюються адміністративні будівлі, а це вподальшому паралізує житєдіяльність області. Люди не отримають соціальні допомоги, заробітні плати, пенсії та стипендії. А швидка допомога та пожежна не зможуть виїхати, аби врятувати чиєсь життя, бо не буде пального, або ж дороги будуть занесені снігом.

Тому я прошу усіх, і в першу  чергу політичних опонентів, до мирного  діалогу. Прошу  не порушувати закон та поважати права і свободи інших людей, тих, хто живе поза майданами. Вірю у вашу мудрість, дорогі земляки. Не піддавайтеся на провокації. Хай Бог береже усіх нас і Україну!»

Ключові слова: