МВС: під час штурму Укрдому в міліцію кинули бойову гранату

Як повідомили в УЗГ МВС України, заступник начальника – керівник міліції громадської безпеки Шевченківського   райуправління міліції столиці Володимир Григоренко розповів подробиці подій в Українському домі. 

За його словами,  в приміщенні знаходилося більше 300 працівників міліції, які несли службу вже два місяці в резерві та не були задіяні на охороні громадського порядку. Це працівники столичних райуправлінь та патрульно-постової служби. Під час нападу на будівлю, правоохоронці мали достатньо сил для забезпечення захисту приміщення та навіть для відтиснення нападників. Але міліціонери чітко розуміли, що застосування сили в цей момент, коли влада та опозиція майже домовилися про владнання конфлікту, недопустимо і покинули Український дім лише після наказу Міністра внутрішніх справ України Віталія Захарченка.

- У бік правоохоронців кидали каміння та пляшки із запалювальною сумішшю. Спеціальні групи відслідковували всі небезпечні предмети, які летіли в нас, щоб вчасно зреагувати. З боку правопорушників була кинута граната, яка не розірвалася. Виявилося що на ній залишилася чека. Незрозуміло чи просто забули її висмикнути, чи розраховували, що ми кинемо цю гранату в них, але я особисто її знешкодив, розібрав на частини, - розповів Володимир Григоренко.

Зараз вибуховий пристрій переданий експертам. Попередньо - це бойова граната РГД-5.

Працівники міліції зброї не мали та завжди несуть службу з охорони громадського порядку без вогнепальної зброї. Тому інформація про набої, які начебто знайшли на даху – це чиясь вигадка, або розіграний спектакль, - підкреслив керівник міліції громадської безпеки Шевченківського РУ.

Ключові слова: