Народна рада Рівненщини чекає сесії облради

Сьогодні відбувся брифінг міжфракційного об’єднання Народна рада, на якому депутати розповіли про повноваження новоствореного органу. Нагадаємо, вчора мала відбутись позачергова сесія облради, проте ні голова, ні його заступники не написали розпорядження про скликання сесії. Натомість було створено міжфракційне об’єднання Народна рада та було прийнято ряд рішень, які будуть винесені на сесію обради, яка відбудеться у п’ятницю, 31 січня. 

За словами Михайла Кириллова, голові облради була дана вказівка з Києва не збирати сесію до сьогоднішнього дня.

-Заява, яку голова облради опублікував на сайті є верхом цинізму, тому що людина, яка представляє інтереси людей має бути на цьому місці. В приміщенні облдержадміністрації зібрались звичайні люди. Ми за те, щоб був прийнятий бюджет. Ми готові працювати і вдень і вночі, щоб його прийняти. Нас зараз звинувачуватимуть, що це ми завадили його прийняти – це така технологія, – сказав депутат облради Михайло Кириллов.

Також депутати пояснили, що у приміщенні Рівненської облради знаходяться приймальні цих 39 депутатів, а люди, які перебувають тут – прийшли на прийом і ніхто не захоплював приміщення. У п’ятницю до порядку денного сесії облради будуть внесені рішення, які прийняло Міжфракційне об’єднання Народна рада.

- Рівненської облради не існує як органу самоврядування, тому що вона не відображає інтереси людей. До Народної ради увійшли 39 депутатів, які зобов’язані виконувати рішення Майдану. Ми закликали інших депутатів прийти на сесію, проте вони не прийшли. В п’ятницю має бути прийнятий бюджет, тому не можна більше ховатися, -сказав депутат Рівненської облради Олексій Бучинський.

Також піднімали питання щодо того, чи можуть «регіонали» бути членами Народної ради. Кожен висловив свою позицію:

- Я вважаю, що регіоналів не можна прийняти до Народної Ради, хіба що посмертно, - сказав керівник по формуванню загонів Народної самооборони Олександр Музичко.

На думку депутата облради Степана Молчана, регіонали у Народній раді – це крок назад.

Також депутати пояснили, що має бути створений виконавчий комітет Народної ради, який виконуватиме функції облдержадміністрації, таким чином посилиться роль місцевого самоврядування.

Рівняни продовжують блокувати депутатів облради. ФОТО