Баррозу вважає, що скасування законів про диктатуру зніме напругу в Україні

У Брюсселі вважають скасування Верховною Радою пакету законів 16 січня важливим кроком до врегулювання кризи в Україні. Як пише "Українська правда" з посиланням на Інтерфакс-Україна, про це повідомив президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу у вівторок у Брюсселі на прес-конференції після закінчення саміту Росія - ЄС.

"Сьогодні Верховна Рада прийняла рішення про скасування законів від 16 січня. Якщо це буде разом з прийняттям закону про амністію, то це рішення стане важливим кроком зі зняття напруги в ситуації, що склалася і здійснення подальших кроків у напрямку політичного діалогу та врегулювання кризи", -  заявив Баррозу.

Він знову висловив "глибоке занепокоєння з приводу ескалації насильства, загибелі людей, повідомлень про зникнення людей, а також з приводу насильства щодо протестувальників та журналістів".

"Застосування сили - це не відповідь у політичній ситуації", - наголосив президент ЄК.

Він також закликав до діалогу з опозицією та громадянським суспільством.

Баррозу закликав " притягнути до відповідальності винних у насильстві". Президент ЄК вкотре підтвердив політику відкритих дверей для України .

"Ми готові йти далі, підписувати Угоду про асоціацію, якщо влада підтвердить, що вона прагне до розвитку демократії України", - заявив президент Європейської комісії.

Ключові слова: