Останні рішення місцевих рад Рівненщини антиконституційні

Останніми днями ряд міських та районних рад області, а саме – Рівненською та Острозькою міськими, Володимирецькою, Рівненською, Костопільською, Радивилівською, Здолбунівською, Острозькою районними радами прийнято низку незаконних рішень, які суперечать Конституції та Законам України.

Відповідне повідомлення розміщено на сайті прокуратури Рівненщини та розіслано на електронну пошту місцевих ЗМІ після 21:00 години 28 січня.

Вказані рішення підривають конституційні засади державності та можуть призвести до дестабілізації нормального функціонування системи державного управління, порушення у зв’язку з цим конституційних прав громадян.

З метою недопущення таких наслідків прокурори вказаних районів заявили до суду 11 позовів про визнання протиправними та скасування таких рішень. На даний час судом вже винесено ухвали про заборону підписання та оприлюднення 4 незаконних рішень органів місцевого самоврядування.  

Органи прокуратури Рівненської області і надалі будуть вживати заходи реагування на порушення закону, конституційних прав і свобод громадян, - повідомляє прес-служба прокуратури Рівненської області.

У повідомленні прокуратури не вказано, які саме рішення вважають протизаконними. Однак відомо, що впродовж останніх днів на позачергових сесіях деяких місцевих рад Рівненщині прийняли рішення про створення Народних рад.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Обов'язки Рівненської РДА передали виконкому райради

Рівненська райрада проголосувала за створення Народної ради

У Гощанському районі створили Народну раду

Ключові слова: