Сьогодні вшанують загиблих студентів під Крутами

Сьогодні, у середу, 29 січня у Рівному відбудуться заходи, присвячені пам'яті студентів, які загинули під Крутами (до 96-ї річниці подвигу Героїв Крут).

У зв’язку з погіршенням погодних умов, відзначення чергової річниці відбудеться у формі тематичних заходів в загальноосвітніх закладах міста.

 Зокрема в  ЗОШ № 1 о 12:00; ЗОШ № 13 о 9:20; ЗОШ № 15 о 10:00, об 11:00 та о 12:00 годинах.

Довідка:

Бій під Крутами — бій, що відбувся 16 (29) січня 1918 року на залізничній станції Крути під селищем Крути та поблизу села Пам'ятне, за 130 кілометрів на північний схід від Києва. Цей бій тривав 5 годин між 4-тисячною більшовицькою армієюМихайла Муравйова та загоном з київських студентів і бійців вільного козацтва, що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків. У перебігу військових дій бій вирішального значення не мав, та у свідомості багатьох особливого значення набув завдяки героїзму української молоді.

Особливо вразило сучасників поховання юнаків, які потрапили після бою в полон до більшовиків і у кількості 27 людей були ними страчені. На похороні у Києві біля Аскольдової могили голова Української Центральної Ради Михайло Грушевський назвав юнаків, які загинули в нерівній боротьбі, героями, а поет Павло Тичина присвятив героїчному вчинкові вірш «Пам'яті тридцяти».

Десятиріччями історія бою або замовчувалася, або обростала міфами і вигадками, як у закордонній, так і у вітчизняній історіографії. 2006 року на місці бою встановлено пам'ятник. З нагоди 80-ї річниці бою Монетний двір випустив в обіг пам'ятну гривню.

Про це повідомляє відділ інформаційно-аналітичного забезпечення виконавчого комітету Рівненської міської ради

Ключові слова: