На Рівненщині безробітних навчають ткацтву

Стати ткалею, аби виготовляти сувенірну продукцію. Така можливість з’явилася у жінок, які опинилися без роботи і перебувають на обліку в центрі зайнятості. Для них, а також інших охочих при музеєві-майстерні з ткацтва, що у Радивилові, відкрили навчально-методичний центр. Там і можна опанувати давнє ремесло. На сьогодні вже є перші 19 випускниць. 

- Власне, такий проект розрахований перш за все на жінок із категорії «50+»,  - пояснив його автор, керівник громадської організації «Центр дослідження відродження Волині» Володимир Дзьобак.  – Річ у тім, що вони належать до соціально вразливої категорії населення. Адже таким жінкам, особливо якщо вони мешкають у сільській місцевості, складно працевлаштуватися. Разом із тим, опанувавши, наприклад, ткацтво, вони отримують можливість самозайнятості. Це і виготовлення  сувенірів для туристів, і відродження давніх промислів при місцевих музеях».

Як повідомляє прес-служба Рівненськї ОДА, серед випускниць навчально-методичного центру мешканки 4 районів. Їх сюди направили від центру зайнятості. Водночас Володимир Дзьобак планує відродження і інших давніх промислів. Наприклад, бондарства та стельмаства – такі майстри виготовляли бочки та робили дерев’яні колеса до возів.

 

Ключові слова: