Рівненські студенти їздитимуть на тролейбусах за півціни

У цьогорічному бюджеті для міських тролейбусників передбачили 800 тисяч гривень для пільгового перевезення студентів та учнів. Так депутати хочуть підтримати КТП «Рівнеелектоавтотранс», яке ще досі не може вибратись з боргів.

Як розповів на засіданні бюджетної комісії начальник управління бюджету і фінансів Віктор Шульга, цього року вирішили відновити програму підтримки пільгових перевезень учнів та студентів. Вони зможуть їздити в електротранспорті за півціни. На компенсацію решти вартості в міському бюджеті передбачать 800 тисяч гривень.

- Ми розрахували, що тролейбуси в середньому перевозять 100 тисяч студентів. Для компенсації різниці вартості необхідно щомісяця 75 тисяч гривень з міського бюджету, - розповів начальник управління транспорту та зв’язку Віталій Миронюк. – Загалом у 2014 році на це потрібно більше 900 тисяч гривень, ми передбачили 800. Нагадаємо, що до цієї програми ми повернулись торік. Раніше два роки діяла інша програма, коли студенти купували проїздні квитки. Однак вона виявилось не надто ефективною. Крім того цією програмою ми можемо додатково допомогти тролейбусникам.

За словами Віталія Миронюка,  мільйони гривень боргу має підприємство по зарплаті та 2 мільйони боргу до пенсійного фонду. Крім того, державний бюджет щороку не додає майже мільйон гривень субвенції за відшкодування перевезення пільгових пасажирів.

- На цей рік подали заявку на 17 мільйонів відшкодувань, нам запропонували лише 14 мільйонів гривень, - повідомив заступник міського голови Сергій Васильчук. - А 2012 році надали з держбюджету замість 12 мільйонів, дали 11.

Кошти на придбання молодих нових тролейбусів  цього року передбачать  лише в бюджеті розвитку за рахунок вільних залишків. Цьогоріч - лише мільйон гривень. За ці кошти можна купити всередньому чотири вживаних тролейбусів. Зараз на лініях їздять 55 тролейбусів. Літом був занепад – їздило не більше 35 років.