Життєдіяльність Рівненщини контролює Громадська Рада

Громадська Рада об'єднує 76 представників громадських організацій, які створені людьми і захищають їх права та інтереси.  На сьогодні це є легітимний орган, який має повноваження дорадчого і контролюючого органу виконавчої влади, - зазначають у Громадські Раді.

Тому 28 січня відбулось засідання правління, де було прийняте рішення заступникам голови і головам постійних комісій Громадської Ради контролювати життєдіяльності області у  відповідних напрямках виконавчої влади.   

Сьогодні 29 січня представники Громадської Ради і народної колегії при Мінсоцполітиці були допущені на  нараду за головуванням заступника голови ОДА з соцпитань Світлани Сад за участтю заступника начальника департаменту соцзахисту, начальника управління обласного пенсійного фонду, аптекоуправління, управління охорони здоров"я, санепідемстанції, центру зайнятості по питаням безберебійного забезпечення життєдіяльності області.

Представники відомств доповіли, що пенсії для всіх категорій громадян, зарплати для бюджених організацій - виплачені за січень в повному обсязі. Установи охорони здоров"я забезпечені необхідними ліками для надання швидкої допомоги, і працюють. Критичного стану не має. Домовились про обмін інформацією і прийняття заходів на вирішення виникаючих проблем.

Начальник управління пенсійного фонду України в Рівненській області запевнив: на лютий також будуть проведені виплати в повному обсязі.

Є затримки у виплаті пенсій у сільській місцевості . Там виплата проводиться через Укрпошту і тому затримки до 3-4-х днів.

Швидкі  допомоги забезпечені бензином, і необхідними медикаментами  для надання першої допомоги, - повідомив перший заступник голови Громадської ради Олександр Чеберак. Він також зазначив, що можливі затримки з доїздами вчасно (10 хв в місті і 20 хв в сільській місцевості) через погодні умови.

Якщо є випадки недоїзду до адресату "швидкої" необхідно звертатись в прес-центр – 134 кабінет. 1 поверх ОДА.

- Якщо є затримки в оплатах через казначейство рахунків, це оперативно вирішується, і щоранку загальна картина подій по області доповідається заступнику голови обладміністрації Світлані Сад.

Громадська Рада також повідомляє:

- в лікарнях на випадок епідемій таких як, грип – є передбачені додаткові ліжка.

- для хворих на гіпертонію передбачине фінансування для знижок на ліки і це буде діяти після прийняття облрадою бюджету.

В області є вакцина від захворюваннчя на кір. Зафіксовані поодинокі випадки захворювання.

Аптеки забезпечені ліками. Є запас зокрема, антивірусних, протигрипозних, припаратів, антибіотиків. По районах перевіряють забезпеченість медикаментами і щоденно докладають ситуацію.

За повідомленням Громадської Ради Центр зайнятості проводить виплати з незначною затримкою, але до кінця місяця будуть виплачені всім. Якщо є випадки збою у роботі зазначених установ, Громадська Рада просить звертатись в прес-центр (134 кабінет, 1 поверх ОДА) і надавати інформацію щодо порушень нормальної життєдіяльності в Рівненській області.

Ключові слова: