У Рівному намагалися підпалити будівлю обласної прокуратури

Будівлю Рівненської обласної прокуратури намагалися підпалити невідомі ввечері, 29 січня. Як повідомили у СЗГ УМВС України в Рівненській області, о 22 годині 20 хвилин на територію внутрішнього двору прокуратури хтось кинув дві пляшки з легкозаймистою речовиною (так звані коктейлі Молотова).

За вказаним фактом слідчим управлінням УМВС України в Рівненській області розпочато кримінальне провадження за частиною 4 статті 296 (Хуліганство) Кримінального кодексу України. Слідством розглядається декілька версій цього злочину, у тому числі й щодо його вчинення з метою тиску на правоохоронні органи. Наразі триває розслідування та проводяться невідкладні слідчі дії.

Тим часом голова Рівненської обласної організації ОУН Роман Коваль вважає, що спроба підпалити будівлю обласної прокуратури – це провокація влади, яка була вчинена для дестабілізації ситуації.  

- Адже рівненські активісти беруть участь лише у мирних акціях протесту, а тепер їх можуть звинувачувати у цих діях, - зазначив Роман Коваль.

Тим часом, за словами депутата Рівнеради Олександра Лащука, вчора ввечері відбувся марш активістів, які проходили повз приміщення прокуратури Рівненської області.

- У цей час там перебувало близько двох десятків правоохоронців, а двоє осіб, ймовірно, представники спецслужб, проводили відеофіксацію всього, що там відбувалося. На мою думку, те, що вчора невідомі кинули пляшки із запалювальною сумішшю на територію біля прокуратури після нашого маршу, це спроба влади або її тіньового штабу дискредитивати учасників протестного руху. Тому я вважаю, що перш за все, по цій справі потрібно  допитати голову Рівненської ОДА Василя Берташа та його заступників, - додав Олександр Лащук. 

Ключові слова: