Мер Рівного: ситуація, яка склалася із сміттєпереробним заводом – це абсурд

Зупинка сміттєпереробного заводу через відсутність законодавства, яке б регламентувало його діяльність – це абсурд. Таку думку висловив міський голова Рівного Володимир Хомко.

- Ситуація, яка склалася із сміттєпереробним заводом у Рівному – абсурдна. Якби це сказати у Німеччині, то вони б не повірили, що таке може бути. Натомість в Україні сталося так, що наприкінці 2012 року внесли зміни до деяких законів, відповідно до яких тариф можна затвердити лише для того, хто має ліцензію. Але органу, який би видавав таку ліцензію в Україні немає. В той час як без ліцензії не можна встановити тариф, а праця без тарифу карається у стократному розмірі від його вартості, - зазначив мер. 

На думку Володимира Хомка, це зроблено для того, щоб міг працювати лише той, кому дадуть ліцензію. 

- Тобто, може так статися, що той завод, який вже збудований ніколи цю ліцензію не отримає. Натомість, може знайтися хтось інший, йому ліцензію дадуть – побудує завод і буде працювати. . Особисто я вважаю, що така діяльність не повинна ліцензуватися. Адже немає нічого поганого в тому, якщо хтось поруч побудує ще один сміттєпереробний завод. Тому не розумію, для чого ліцензувати цей вид діяльності? Це ж не алмази добувати, - обурюється Володимир Хомко.

Наразі, за словами мера Рівного, проект закону щодо цього вже є у Верховній Раді, але чи буде він прийнятий і коли залишається невідомим.