У німецькій школі провели урок про Рівненську АЕС

Рівненська атомна електростанція стала темою одного з уроків у школі Evangelisches Schulzentrum Leipzig  (м. Лейпциг, Німеччина), який відбувся 27 січня. Популярно про РАЕС та про атомну енергетику учням четвертого класу розповіла доктор історичних наук, науковий керівник Інституту Гердера (м. Марбург, Німеччина) Анна Вероніка Вендланд. Сама ж пані Вендланд працює над "Історією радянських та пострадянських атомоградів" та уже двічі з тривалими відрядженнями бувала на РАЕС, - повідомляє прес-служба РАЕС.

- У цій школі, у класі 4-А, вчиться мій син Ілля-Микола, - каже Анна Вендланд. – Я провела для дітей урок про атомну енергетику, розказала про роботу на Рівненській АЕС, показала фотографії, які я знімала у місті Кузнецовськ. Діти були в захваті й виявились добре підготовленими, дуже цікавились, у чому полягає робота атомника.

За словами пані Вендланд, "на ура пішов спецодяг робітників реакторного цеху". Комплект на пам’ять німецькій дослідниці подарували на РАЕС. А у школу вона його принесла "для наочності". Діти охоче приміряли спецкостюм та фотографувалися з табличками із зображенням вказівних знаків українською мовою з електричного цеху РАЕС.

Анна Вероніка Вендланд вперше відвідала Рівненську АЕС у грудні 2012 року. Роботу над монографією "Історія радянських та пострадянських атомоградів" розпочала саме з Рівненської АЕС – найстарішої діючої атомної електростанції в Україні.

У серпні-вересні 2013 року пані Вендланд вдруге побувала на РАЕС. Понад місяць дослідниця вивчала історичні матеріали, проводила інтерв’ю з нинішніми та колишніми працівниками атомної станції, побувала практично в усіх основних цехах, знайомилася зі складним обладнанням та специфікою роботи спеціалістів.

За словами Анни Вероніки Вендланд, на РАЕС були створені усі сприятливі умови для плідної роботи. Вона відзначає відкритість та високий професіоналізм рівненських атомників.

Ключові слова: