Рівненські матері закликали військових не виконувати злочинних наказів

Кілька сотень рівнян пройшлися сьогодні від будівлі рівненської ОДА до пам’ятника Божої матері, що у центрі міста у рамках ходи "Матері за життя".

Також рівненські матері написали звернення до військових з проханням не виконувати злочинні накази. Як зазначила у своєму виступі перед початком ходи одна із жінок присутніх на заході, якщо у військових постане вибір виконувати чи ні злочинний наказ і у них виникне сумнів у тому як чинити, хай згадають очі своїх матерів і подумають чи після цього їм не буде соромно дивитися їм у вічі. 

Зокрема, у відкритому листі матерів до синів українського народу із закликом зберегти мир та спокій та не допустити конфлікту йдеться наступне:

"Шановні офіцери, воїни, солдати та політики - сини українського народу! Сьогодні відбувається те, що важко було собі ще недавно уявити: на вулицях Києва та не тільки ллється людська кров. У протистоянні зіткнулися з одного боку мирні протестувальники, з іншого ‒ солдати внутрішніх військ і працівники силових структур, яких чинний режим змушує ставати на його захист. Мирна акція протесту переросла у жахливу бійню. У сутичках гинуть люди, є багато поранених, обморожені, обпечені, отруєні сльозогінним газом, зниклі безвісти.. І все це чиїсь діти, вони - наші діти.

Тим часом все це страхіття спровоковане винятково поведінкою влади, її небажанням почути вимоги Майдану, який прагне лише одного - гідного життя для себе і своїх дітей.

Дорогі сини вільної України!

Сьогодні від наших молитов та спільних виважених та чесних дій залежить яким буде наш завтрашній день. По інший бік барикад стоять ваші брати, сестри і ми – ваші матері! Ми відстоюємо наше спільно право на гідне і світле майбутнє, в якому закони не будуть диктувати з позиції сили, а свобода, чесніть та мирний протест не будуть переслідуватись.

Винятково із забаганки чинної влади, наших дітей, які мали би робити шляхетну справу – гарантувати мир та спокій в державі – сьогодні втягнуто в запеклі і безглузді бої зі звичайними громадянами, які просто не витримали наруги та вийшли на захист своїх прав, які гарантовані Конституцією.

Тому закликаємо Вас послухатися материнського серця : не віддавати та не виконувати злочинних наказів. Не ставте свого підпису навіть попри тиск під зверненнями до президента, який ніби має навести порядок, а насправді просто знищить з допомогою вашого підпису сотні людей. Як ви будете після цього жити і спати?

Нехай кожен з вас у хвилини тяжкого вибору згадає очі своєї матері та спитає себе: чи буде мати мною пишатись за цей вчинок? Чи не соромно мені завтра буде дивитись у вічі власному сину чи доньці?

Ми, жінки та матері Рівненщини, закликаємо - не будьте кривавою зброєю в руках знахабнілої влади. Не знищуйте а захищайте життя. Будьте Миротворцями, котрі назвуться Синами Божими. Зробіть усе можливе заради миру та спокою та недопущення ескалації конфлікту. І нехай у головному – ми матимемо єдність, у другорядному – Свободу, у всьому - ЛЮБОВ."

Після ходи також відбулася молебень біля статуї Матері Божої.

Ключові слова: