У Рівному - доленосна сесія обласної ради. ON LINE

На 11:00 годину заплановано початок сесії Рівненської обласної ради. Про її проведення учора, 3 лютого домовились представники влади та опозиції під час перемовин, які тривали цілий день.

Тут ви зможете переглянути он лайн трансляцію засідання. 

Live streaming video by Ustream

14:40

Новим головою Рівненської облради став Михайло Кириллов. Під час таємного голосування за нього віддали свої голоси 63 депутата.

14:28

Щойно депутати розпочали процедуру повторного голосування за кандидатуру Михайла Кириллова на посаду голови Рівненської обласної ради. Зараз депутати проводять таємна поіменне голосування. 

Нагадаємо, що попередне голосування депутати визнали недійним, мотивувавши це тим, що під час процедури були порушення. 

Крім того голова Рівненської ОДА та керівник міжфракціного обєдання "Європейський вибір" Василь Берташ закликав депутатів від влади підтримати кандидатуру Кириллова, як єдиного представника від Народної ради.

14:00

Сесія відновила свою роботу. Перед депутами виступає голова Рівненської обласної адміністрації Василь Берташ, який закликав депутатів підтримати кандидатуру Михайла Кириллова від "Народної ради. Для цього хочуть закрити сесію ради, та зібрати її знову ж одразу. І вже тоді на законних підставах голосувати знову. 

13:15

Депутати обласної ради провалили голосування за кандидатуру Михайла Кириллова на посаду голови Рівненської обласної ради. За проголосувало лише 31 депутат, 26 - проти, 12 - утримались. Після голосування виступив голова Рівненської ОДА Василь Берташ, який зауважив, що всі домовленості виконав, однак депутати від партії регіонів вирішили що кандидатура Кириллова не надто авторитетна.

12:50

Депутати обласної ради обирають голову. Розпочалась процедура голосування за кандидатуру голови "Народної ради" Михайла Кириллова на посаду голови Рівненської обласної ради. Депутати проводять процедуру таємного голосування бюлетнями. 

12:40

Фракція Партії регіонів перед голосування за кандидатуру Михайла Кириллова на посаду голови Рівненської обласної ради попросила трьох хвилинну перерву.

12:38

На голову Рівненської обласної ради висунули Михайло Кириллова, про це повідомив Віктор Ольховик. Натомість депутат обласної ради Данило Корилкевич запропонував висунути на цю посаду багаторічного голову обласної ради попередніх скликань Романа Василишина. Однак останній закликав не порушувати вчорашні домовленості та взяв самовідвід. 

Тому зараз триває обговорення єдиної кандидатури - голови міжфракційного обєднання "Народна рада"  Михайла Кириллова.

 

12:05

Депутати Рівненської обласної ради проголосували за включення в порядок денний питання про обрання нового голови Рівненської обласної ради. Зараз оголошено перерву, для підготовки лічильною комісією процедури голосування за кандидатури нового голови Рівненської обласної ради. 

12:00

Депутати Рівненської обласної ради прийняли відстаку голови Рівненської обласної Юрія Кічатого. Його заяву зачитав керуючий справами виконкому Микола Яцюк, а депутати відповідним рішенням підтримали його заяву.

11:55

Депутати Рівненської обласної ради відмовились в ключати в порядок денний питання про визнання повноважень Всеукраїнської народної ради. За проголосували тільки представники опозиційних фракцій. Також не підтримали вненсення в порядок денний і створення виконавчого комітету обласної ради. Натомість депутати розглядатимуть питання про відкликання рівненських спрейпідрозділів зі столиці, створення муніципальної міліції та користування приміщеннями Рівненської обласної ради.

11:40

Вчора голова Рівненської обласної ради Юрій Кічатий написав заяву на звільнення, про це повідомив на сесії голова Рівненської ОДА Василь Берташ. Зробити це його переконала переговорна група, після вчорашньої наради влади та опозиції. Юрій Святославович писав заяву прямо в реацімації, де його шпиталізували з підозрою на інсульт.

Як зауважив Василь Берташ, тепер головою Рівненської обласної ради буде обраго представника міжфракційного обєднання "Народна рада". Ймовірно це буде Михайло Кириллов. Тим часом посади першого та другого заступника залишаються за міжфракційним обєданням "Європейський вибір". На цих посадах залишаться працювати Михайло Кривко та Олександр Чуприна відповідно, - зауважив Василь Берташ. 

Тепер після ухвалення порядку денного депутати мають прийняти відставку голови та обрати нового. 

11:30

Перший заступник голови обласної ради Михайло Кривко оголосив на сесії про створення міжфракційного обєдання "Народна рада" на чолі з Михайлом Кирилловим, та обєдання депутатів "Європейський вибір" на чолі з Василем Берташем.

З фракції Народної партії  вийшов Едуард Головайчук, а Георгій  Філімонюк  відкликав свою заяву під створенням міжфракційного обєднання "Народна рада". 

11:15

На сесії зареєстровано 69 депутатів з 80. Веде засідання сесії перший заступник голови обласної ради Михайло Кривко. Голова Рівненської ОДА Василь Берташ також у сесійній залі. 

Під час засідання мають оголосити остаточні результати переговорів. Зокрема, учора опозиціонери та активісти Євромайдану висунули три вимоги: зміна керівнцтва облради, повернення правоохоронців з Києва та вихід з партії рігеонів губернатора Рівненщини та представників цієї фракції в облраді.

11:05

Сесія Рівненської обласної ради нарешті може розпочати свою роботу. Вперше за два тижні. Депутати від фракції Партії регіонів таки прийшли на сесію. Це стало результатом вчорашніх перемовин між представниками влади та опозиції. Регіонали погодились прийти на сесії, для того, щоб розглянути обласний бюджет, питання ініціовані Народною радою, та переобрати керівництво обласної ради. Подейкують, що вчора голова обласної ради Юрій Кічатий прямо в лікарні написав заяву на складання повноважень керівника тепутатського корпусу.  Опозиція хоче, щоб його на цій посаді змінив голова Народної ради Рівненщини та керівник фракції "Батьківщина" Михайло Кириллов. 

Голосування за зміни в керівництві ради підтверджує і той факт, що керівник апарату ради Микола Яцюк приніс у сесійний зал скриньку для голосування.

Ключові слова: