На Рівненщині покращать діагностику онкозахворювань

Торік рак виявили у більше трьох тисяч жителів Рівненщини. Із них 31 дитина та вісім підлітків. Тим часом серед таких хворих чимало сільських мешканців. Тож аби поліпшити рівень їх обстеження, фахівці-онкологи виїздили у райони. Вони також консультували лікарів, що працюють у місцевих поліклініках, ФАПах, амбулаторіях, оглядових кабінетах.

Як результат – покращилася діагностика злоякісних утворень. Так, при профоглядах виявили майже 1000 онкопатологій, а це більше 35 відсотків від загальної кількості, розповів головний онколог Рівненщини Григорій Максим’як. На сьогодні захворювання на ранніх стадіях діагностують майже у кожному  другому випадку. Це полегшує курс лікування і підвищує шанси на видужання. Тож в області й надалі працюватимуть над тим, щоб покращувати рівень таких обстежень, підсумувала заступниця голови облдержадміністрації Світлана Сад.

Як повідомляє прес-служба Рівненської ОДА, Рівненщина має одну з найпотужніших в Україні баз для лікування хворих на рак. Так, завдяки новітньому обладнанню в обласному онкодиспансері пацієнтів лікують за методами, які практикують у кращих клініках світу.

 Разом із тим за минулий рік у Центрі променевої терапії на лінійних прискорювачах пролікували більше півтисячі пацієнтів, із яких 66 дітей. На мегавольтному гамматерапевтичному апараті Со-60 – 1042 хворих, а на апараті брахітерапії – 140 людей.