На Рівненщині прокурори "взялися" за захист житлових прав дітей

Пріоритетним напрямом правозахисної діяльності органів прокуратури Рівненщини у сфері охорони дитинства визначено захист житлових та майнових прав дітей, насамперед дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Як повідомили у прес-службі прокуратури Рівненської області, в ході перевірок прокурори продовжують виявляти численні порушення прав дітей на майно. Зокрема, їх допускають батьки, особи, які їх замінюють, органи опіки і піклування, керівники інтернатних установ внаслідок неналежного виконання своїх обов’язків щодо контролю за збереженням житла, яке належить дітям, своєчасного оформлення спадщини, отримання ними соціальних виплат, пенсій, аліментів та їх цільового використання.

З метою захисту прав і свобод маленьких громадян органами прокуратури Рівненської області вжито дієвих заходів. А саме, за позовом прокуратури Рівного зобов’язано посадових осіб управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету міської ради призначити та перерахувати невиплачену допомогу при народженні на рахунок дитини, яка перебуває на державному утриманні.

Лише на вимогу прокуратури службою у справах дітей Рівненського міськвиконкому були вжиті заходи для передачі дитині-сироті у власність однокімнатної квартири, яка належала її матері, та оформлення опіки над цим житлом.

Відтак завдяки втручанню прокурорів Володимирецького, Рівненського, Рокитнівського районів за 7 дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, шляхом пред’явлення позовів в їх інтересах,  оформлено право власності на житло.

Так, судом задоволено позов прокурора Рівненського району про визнання недійсним договору купівлі продажу нерухомого майна та повернуто матері та її трьом неповнолітнім дітям житловий будинок, що був незаконно відчужений на підставі підробленої довіреності від імені власниці та без відповідних дозволів органів опіки та піклування.

Загалом, органами прокуратури Рівненської області торік поновлено права понад 3 тисяч дітей, в тому числі захищено майнові  і житлові права близько сотні маленьких громадян, на їх користь  відшкодовано майже 1,8 млн. грн. пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

Окрім того, за документами прокурорського  реагування до відповідальності притягнуто 207 посадових осіб органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та контролю.