На Рівненщині на лікування онкохворих виділили понад 4 мільйони

Медпрепаратів більше ніж на 4 мільйони гривень минулоріч отримав онкодиспансер на Рівненщині.  Із державного бюджету за відповідною програмою на це спрямували 3 мільйони 378 тисяч гривень. 

Ще 1 мільйон 408 тисяч гривень надійшло від управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення облдержадміністрації на лікування онкохворих  чорнобильців, розповів головний лікар обласного онкодиспансеру Григорій Максим’як. Загалом минулоріч фінансування на лікування хворих на рак поліпшилося. Адже у 2013-у на це спрямували 4 мільйони786 тисяч гривень, тоді як роком раніше ця сума становила 2 мільйони 800 тисяч гривень.

Як повідомили у прес-службі Рівненської ОДА,  тим часом в області на рак хворіють менше, ніж загалом по Україні. Водночас у 2013 році цей показник на Рівненщині сягнув найвищого рівня за останніх 20 років. 

Так, на 100 тисяч населення є 271 онкохворий (у 2012 році було 259). Найчастіше злоякісні новоутворення вражають легені, шлунок, шкіру, молочні залози, лімфатичну і кровотворну систему, констатують онкологи. Разом із тим на Рівненщині завдяки державно-приватному партнерству вдалося створити одну з найпотужніших в Україні медичних баз, де лікують хворих на рак. Відтак завдяки сучасній апаратурі тут практикують методи, які застосовують у кращих клініках світу.