Рівняни долучились до пошуку зниклих у Києві активістів

Активісти рівненського Євромайдану, студентські спільноти, волонтери розпочали у Рівному акції на підтримку та пошуку зниклих у Києві євромайданівців.

Наразі відомо, що серед зниклих, а потім ув'язнених київськими правоохоронцями є четверо хлопців з Рівного та області. Це Іван Мартинов, Сергій Мартинюк, В'ячеслав Човпило. У лікарні досі знаходиться Максим Савич.

- Кілька рівненських хлопців потрапили у Києві "під роздачу". Мова йде про чотирьох наших активістів. Хлопці брали участь тільки у мирних акціях. Їх схопив та побив "Беркут". Їх звинувачують у масових заворушеннях на Грушевського, хоча затримали їх на вулиці Інституцька. Як наслідок - троє у СІЗО, аксим - у лікарні. Їм світить 8-15 років в'язниці. Закони ніби відмінили, однак деякі механізми все ж таки діють, тож вони не скасовані до кінця, - розповів координатор студентського руху у Рівному Андрій Логащук.

Аби підтримати хлопців, активісти готують відповідні звернення до Верховної Ради, прокуратури та судів.

- Я знаю Ваню Мартинова особисто, - говорить волонтерка Євромайдану-Рівне Анастасія Войдило  Він приходив на наші акції, у наметове містечко Євромайдану. Хлопець дуже життєрадісний, товариський, завжди піднімав нам настрій. Ніколи не розповідав про свої особисті проблеми. Інформація про те, що він зник стала для нас жахливою звісткою. У нього немає мобільного телефону, тож зв'язатись із ним ми не можемо.

На кольоровому фото - Іван Мартинов, на листівці - Максим Савич

Організатори акції хочуть, аби якомога більше людей дізнались про рівненських активістів, які опинились за гратами чи у лікарнях Києва.

- Завдяки нашим акція, багато людей дізнались про проблеми Максима Савича, однак ми хочемо, щоб і про інших не забували. Особливо це стосується Вані Мартинаво, адже у нього скрутна життєва ситуація - він сирота. Ми знаємо лише про те, що у нього є двоюрідна сестричка. Тож він потребує додаткової підтримки, - наголосив Андрій Логащук.

За Івана також переживає його дівчина Вікторія Самойлова, із якою нещодавно почав зустрічатись юнак.

- Казала йому, щоб не їхав, адже там калічать та вбивають людей. Однак він хотів поїхати, а вже 23 січня ми дізнались про його зникнення. Пізніше вдалось поговорити із Максимом Савичем, який вже на той час був у лікарні після побиття. Він і розповів, що Ваня в СІЗО. На щастя, знайшлись люди у Києві, які допомагають Вані, - розповіла Вікторія.

Активісти та волонтери розпочинають акції по підтримці юнаків. Роздають перехожим листівки з інформацією про них та фото. Також активісти звертаються усіх, хто так чи інакше має відношення до долі активістів.

- Ми звертаємось до Верховної Ради, щоб остаточно скасували нещодавно прийняті зміни до законів, які загрожують волі активістів. Вимагаємо від керівництва та викладачів ВНЗ не тиснути на студентів-активістів та не застосовувати проти них репресії та погрози. Прокуратури та суди мають приймати тільки справедливі рішення, - наголошують представники Євромайдану-Рівне та просять усіх рівнянин долучитись до акцій підтримки юнаків. Та наголошують: лише разом можна зупинити репресивну машину.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

У Києві на Грушевського міліція затримала п'ятьох рівнян

У Києві зник ще один активіст із Рівного

Побитому у Києві рівненському активісту передали повістку в міліцію

Затримані у Києві рівненські активісти - у Лук'янівському СІЗО

Апеляцію по справі затриманих у Києві рівненських активістів розглянуть цього тижня