Екс-нардеп від Рівненщини: Падіння економіки через Майдан - міф

Влада сьогодні намагається сформувати небезпечний міф про те, що різке падіння економіки в Україні пов’язане з Майданом. Втім, насправді економічна криза почалася ще задовго до акцій протесту і відповідальність за це несе виключно влада.

Про це в ефірі каналу «112» наголосив представник Громадянської ініціативи «Третя Українська Республіка» Віктор Матчук.

Політик нагадав, що промислове виробництво в Україні падає вже сім кварталів підряд, тобто цей процес почався майже два роки тому, коли про Майдан ще навіть ніхто не думав. Крім того, минулого року негативне торгівельне сальдо склало 11 мільярдів доларів. Таким чином країна імпортує набагато більше товарів, ніж сама продає за кордон, і це безумовно впливає на наповнення бюджету. За нинішньої влади також постійно відбувається відтік прямих іноземних інвестицій.

- Це все не могло не вибухнути. Просто воно вибухнуло зараз. І тому починає нав’язуватися думка, що економічний спад якимось чином пов'язаний з Майданом. Влада хоче перекласти все з хворої голови на здорову, - зазначив Віктор Матчук.

При цьому він підкреслив, що за час Майдану в Україні не закрилося жодне підприємство, крім тих магазинів і установ, які за дзвінком влади зачинились під час акцій на вулиці Грушевського.

Представник "Третьої Української Республіки" також особливо наголосив, що падіння курсу гривні ніяким чином не зумовлене звичайними людьми. Він звернув увагу, що біля валютних кіосків сьогодні немає ніякої паніки, немає черг і люди насправді не кинулись масово скуповувати валюту.

- Паніка відбувається тільки на міжбанківському ринку. Бо основні гравці, які, не виключено, пов’язані із владою, зараз масово скуповують долар і вивозять його за межі України. А відповідальність за падіння гривні знову хочуть перекласти на звичайних людей, - сказав Віктор Матчук.   

Ключові слова: