Юрій Макаров у Рівному: Зараз триває операція "Вбий януковича в собі"

Відомий тележурналіст та документаліст Юрій Макаров завітав до Рівного, аби презентувати свою книгу "За чверть десята", яка потрапила у фінал конкурсу "Книга року BBC-2013".

-  Цю книгу презентували 14 вересня на Львівському форумі, - розповідає Юрій Макаров. - З того часу українці пережили цілу епоху. Можливо, ця книга дещо застаріла. Головний герой – підстаркуватий дядько, який прожив як у Христа за пазухою. Він відкриває, що усі його прокльони починають збуватися і він цим користується. Він вирішив цим скористатись по максимуму та захотів "замочити президента", достатньо сказати - "щоб ти здох". Проте він доходить висновку, що потрібно "вбити Януковича в собі". Те що відбувається за 320 кілометрів звідси – це і є операція "вбивання Януковича в собі". Цей роман яко.сь мірою застарілий, а якоюсь мірою актуальний. Люди, які прожили більше часу за "совка", стали безсилими та роздратованими за своє безсилля.

Як розповів письменник, він мав багато можливостей виїхати за кордон, проте ні у Штатах, ні у Канаді, ні у Франції не зміг би себе реалізувати у тому напрямку, де є здібності. У світлі останніх подій, Юрій Макаров висловив своє ставлення до Віктора Януковича та свою участь у Євромайдані.

- Я, як громадянин і приватна особа можу сказати, що не люблю нашого президента. В мене до нього є ряд претензій щодо розбещення нашої країни. Він типовий продукт "совка", який я ненавиджу. Я не вірю, що ця людина може змінитись. Я б відправив його у монастир, хай замолює свої гріхи.

Сам Юрій Макаров від 2 січня був лише п’ять чи шість разів на Майдані, бо хворів разом із дружиною. 

- Не розумію, як журналісти встигають висвітлювати всі подіїї на Євромайдані. Наприклад Мустафа, він же ж навіжений, як він все встигає? Я не розумію. Можливо, з Кернесом, я б не робив інтерв’ю, - зауважив Юрій Макаров.

Також відомий телеведучий, який за фахом є перекладачем розповів, що любити українську мову у 60-х роках було дуже важко.

- Існувало неформальне обмеження. Той, хто говорив української мовою у столиці одразу вважався українським буржуазним націоналістом. Саме тому було мало українського кінематографа та української літератури. Тому полюбити українську мову було мало шансів. Я вважаю себе політичним українцем і хочу, щоб українського було більше.

Презентація книги "За чверть десята" відбудеться сьогодні, 6 лютого у першому корпусі НУВГП на 4 поверсі.

Ключові слова: