Рівненський суд заборонив існування "Народної ради"

Сьогодні у Рівненському окружному адміністративному суді розглядався позов прокурора міста Рівне Андрія Джуса до міської ради про визнання протиправним та скасування рішення від 31. 01.2014 №3661 "Про визнання Народної ради України як колегіального органу, уповноваженого представляти інтереси народу України".

Представник прокурора Рівного Тетяна Кравецька-Люліч зазначила, що дане рішення винесене з порушенням чинного законодавства та Конституції України.

Також, на думку представника прокурора, було порушено процедуру затвердження проекту даного рішення.

У свою чергу представник Рівнеради Михайло Чепель зазначив, що дане рішення має політичний характер і не має на меті зміну державного устрою. До того ж, рішення ухвалене на представлення інтересів територіальної громади.

Через дві години після початку розгляду справи у судовому засіданні, суддя у справі Юрій Гломб прийняв рішення позов прокурора задовольнити повністю.

Нагадаємо, на сесії Рівненської міської ради 31 січня, депутати Рівнеради від "Батьківщини" та "Свободи" ініціювали створення міжфракційного об'єднання "Народна рада". Це рішення підтримали 35 міських обранців. Підтримав рішення і міський голова Рівного Володимир Хомко.

У рішенні зокрема є чотири пункти:

1. Визнати Народну раду України органом, уповноваженим представляти інтереси народу, повноваження на створення якого надані рішенням Всенародних зборів громади, які відбулись 19 січня 2014 року на Майдані незалежності у місті Києві.

2. Утворити у Рівненській міській раді міжфракційне об'єднання Народна рада, шляхом подання індивідуальних заяв депутатів міської ради.

3. Звернутися до Ради Європи, Європейського Союзу, ОБСЄ та міжнародного співтовариства з проханням допомоги Українському народові зберегти демократичний устрій і не допустити остаточного встановлення в Україні диктатури та узурпації влади Президентом  України.

4. Встановити, що на території міста Рівне не можуть проводитися заходи за участю особового складу Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ України інших правоохоронних органів з використанням спеціальних засобів, зброї та військової техніки спрямовані на обмеження прав громадян на проведення мирних зібрань.   

Ключові слова: