У Рівненському онкодиспансері робитимуть складні операції

Це стало можливим після закупівлі за бюджетні гроші сучасного обладнання в операційні обласного онкодиспансеру, розповів головний лікар медзакладу Григорій Максим’як очільникові області Василеві Берташу. Зокрема, за кошти держсубвенції придбали німецький апаратний комплекс (ультразвуковий диссектор та аргонову зварку).

Отримавши сучасне устаткування, місцеві медики зварюють, а не зшивають тканини організму, як було донині. А ультразвуковий диссектор дозволяє роз’єднувати тканину, не пошкоджуючи при цьому судини та нерви. Завдяки цьому вдається запобігти кровотечам, а отже хірурги беруться за складні операції із видалення уражених раком тканин. Донині в області таких хворих не лікували, оскільки прооперувати їх могли лише в закордонних клініках.

Працювати на сучасному обладнанні місцеві хірурги-онкологи вчилися у столиці, зокрема, в інституті онкології та центральному госпіталі Міноборони, розповів Григорій Максим’як. Як повідомляє прес-служба Рівненської ОДА, потому досвідчені практики провели майстер-класи на новому обладнанні вже в Рівному, видаливши у хворого половину печінки, яка була вражена метастазами. Після цього рівненські хірурги провели 10 планових операцій.