Рівненщині африканська чума не загрожує

Перший заступник голови облдержадміністрації Анатолій Юхименко взяв участь у засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кабінеті Міністрів України. Там, зокрема, розглядали питання недопущення поширення захворювання свиней на африканську чуму.

На Рівненщині на підприємствах та в особистих селянських господарствах сьогодні налічують понад 347 тисяч голів свиней. Ще майже 5,5 тисячі  диких кабанів утримують у мисливських господарствах області.

За словами Анатолія Юхименка, Рівненщині спалах захворювання не загрожує, оскільки в області вчасно і у повному обсязі проводять усі необхідні заходи, аби запобігти цьому. Так, лише торік у господарствах різних форм власності проти класичної чуми щепили 322 тисячі голів свиней, а за перший місяць цього року – вже 15 тисяч. Крім того, сьогодні усі 92 свиногосподарства області працюють у закритому режимі. Також взяли на контроль облік поголів’я свиней. Разом із тим заборонено їх переміщення без відома служби. А в закладах ветеринарної медицини та на підприємствах Рівненщини на випадок виникнення надзвичайних ситуацій створений резерв дезінфікуючих засобів.

Крім того, аби запобігти можливому розповсюдженню чуми з боку сусідньої Білорусі, фахівці ветеринарної медицини спільно з прикордонниками проводять протиепізоотичні заходи. Так, кожен із трьох пунктів переходу оснащений спеціальним дезбар’єром.

Ключові слова: