На Рівненщині освітяни закликали Януковича піти у відставку

Більше півсотні освітян, які представляли 14 загальноосвітніх закладів Здолбунівського району взяли участь у збора працівників освіти, що відбулися у Здолбунові. 

Як повідомив депутат Здолбунівської районної ради Сергій Кондрачук, педагоги обговорили суспільно-політичну ситуацію в Україні. А також прийняли звернення, у якому, серед іншого, закликали президента України Віктора Януковича подати у відставку. 

- Працівники освіти завжди вважалися інтелігенцією, яка в такий складний час не може стояти осторонь процесів, що відбуваються в країні. Тому За результатами зборів освітяни прийняли звернення до ВРУ, а також створили ініціативну групу по створенню незалежної профспілки освітян Здолбунівщини, яка б відстоювала інтереси своїх членів, а не влади. Також педагоги обговорили катастрофічне фінансування освітньої галузі з боку держави, - зазначив Сергій Кондрачук. 

Окрім того, за словами депутата, на зборах піднялося питання про те, що на сьогодні залишається вакантною посада начальника відділу освіти.

- Не так давно громада звільнила двох заступників голови Здолбунівської РДА, в тому числі профільного заступника. Змінила місце роботи й начальник Здолбунівського районного відділу освіти. На сьогодні ця посада вакантна. Чому б тоді активним представникам освітньої галузі, тим, хто не побоявся зібратися, щоб висловити свою думку, не запропонувати депутатам кандидатуру, яку хотіли б бачити на чолі відділу освіти в Здолбунівському районі? Думаю, ми, депутати, змогли б переконати голову Здолбунівської РДА дослухатися до думки небайдужих освітян. Начальником відділу освіти має бути авторитетна людина, яку поважає і район, і педагоги, а не активіст Партії Регіонів, призначений забезпечувати результат на наступних виборах. У нинішній ситуації, коли до Народної Ради Здолбунівщини входить понад 2/3 депутатського складу, виконавчій владі нічого не залишиться, як погодитися із вашою пропозицією, підтриманою райрадою. Інакше голові РДА знову доведеться втікати в оточенні міліції від сотень людей, які прийдуть до нього на прийом, - додав Сергій Кондрачук.