Працівники на Рівненщині змушені вимагати заробітну плату через суд

Питання дотримання вимог Закону України "Про оплату праці" перебуває на постійному контролі прокуратури міста.

Реагуючи на звернення громадян, міською прокуратурою виявлено факти недотримання вимог законодавства про оплату праці посадовими особами двох приватних підприємств Рівного. Так, з’ясовано, що зазначеними підприємствами допущено заборгованість з виплати заробітної плати перед 56 працівниками.

У зв’язку з цим прокуратурою міста підготовлено та направлено до Рівненського міського суду 56 заяв в порядку наказного провадження про стягнення нарахованої,  однак не виплаченої заробітної плати. Частину з них, а це близько 60 тис. грн., уже задоволено.

Довідково: в разі порушення вашого права на своєчасну оплату праці ви вправі звернутися до органів прокуратури зі зверненням щодо представництва ваших інтересів у суді з питань стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати. Прокурор може відвідати підприємство та витребувати необхідні документи для перевірки порушення законодавства про працю. За результатами перевірки прокурор може внести подання керівнику підприємства про усунення порушень закону або одразу звернутися до суду для захисту ваших прав. Крім того, прокурор уповноважений відкрити відносно керівника підприємства, який допустив заборгованість в оплаті праці, кримінальне провадження за статтею 175 Кримінального кодексу України.

За безпідставну невиплату заробітної плати більш як за один місяць ця стаття передбачає покарання у вигляді штрафу від 8 500 до 17 000 гривень, виправними роботами або навіть позбавлення волі на строк до двох років. Якщо ж у діях керівника буде встановлено нецільове використання коштів, призначених для оплати праці, термін ув'язнення може сягнути п'яти років. Про це повідомляє прокуратура Рівненської області.

Ключові слова: