Рівне готується до паводку

Управління з питань надзвичайних ситуацій Рівненського міськвиконкому застерігає 
жителів міста Рівного, що із настанням потепління в місті можливі паводки.  А також радить рівнянам, що робити у випадку загрози виникнення паводку.

Відтак спеціалісти радять мешканцям Рівного уважно слухати інформацію про надзвичайну ситуацію та інструкції про порядок дій. У випадку виникнення паводку зберігати спокій, попередьте сусідів, надати допомогу інвалідам, дітям та людям похилого віку. Дізнатися у місцевих органах державної влади та місцевого самоврядування місце збору мешканців для евакуації та готуватися до неї.

А також підготувати документи, одяг, найбільш необхідні речі, запас продуктів харчування та медикаменти на декілька днів. Це все варто скласти у валізу і зберігайте в водонепроникному пакеті. Окрім того, потрібно від’єднати всі споживачі електричного струму від електромережі та вимкнути газ. Перенести більш цінні речі та продукти харчування на верхні поверхи або підняти на верхні полиці.

До прибуття рятувальників варто залишатися на верхніх поверхах, дахах, деревах чи інших підвищеннях, сигналізувати рятівникам, щоб вони мали змогу швидко вас знайти. Потрапивши у воду, варто зняти з себе важкий одяг і взуття, відшукати поблизу предмети, за допомогою яких можна утриматися до одержання допомоги.

Під час самих рятувальних робіт, варто проявити витримку і самовладання, суворо дотримуватися вимог рятувальників. Не переповнювати рятувальні засоби (катери, човни, плоти і т.д.), оскільки це загрожує безпеці рятувальників і тих, хто підлягає врятуванню. 
 
Вже по завершенню паводку спеціалісти радять чинити наступні дії: 

1. Переконайтесь, що ваше житло не отримало внаслідок паводку ніяких ушкоджень та не загрожує заваленням, відсутні провалини в будинку і навколо нього, не розбите скло і немає небезпечних уламків та сміття.

2. Не користуйтесь електромережею до повного осушення будинку.

3. Обов’язково кип’ятіть питну воду, особливо з джерел водопостачання, які були підтоплені.

4. Просушіть будинок, проведіть ретельне очищення та дезінфекцію забрудненого посуду і домашніх речей та прилеглої до будинку території.

5. Здійснюйте осушення затоплених підвальних приміщень поетапно, з розрахунку 1/3 об’єму води на добу.

6. Електроприладами можна користуватися тільки після їх ретельного просушування.

7. Заборонено вживати продукти, які були підтоплені водою під час повені. Позбавтеся від них та від консервації, що була затоплена водою і отримала ушкодження.

8. Все майно, що було затопленим, підлягає дезінфекції.

Про це йдеться на сайті міського голови Рівного Володимира Хомка.

Ключові слова: