На сайті Рівненської облради мають повідомити мобільні номери депутатів

Працівники Рівненської обласної ради та її депутати повинні стати більш доступними для громади. Таку думку сьогодні, 10 лютого, висловили учасники круглого столу на тему "Забезпечення відкритості діяльності Рівненської обласної ради".

Представники громадських організацій та журналісти зауважили, що досить часто отримати інформацію від облради складно, або взагалі неможливо. До того ж необхідно повідомити громаді вичерпну інформацію про обласних обранців і, зокрема, номери мобільних телефонів.

Проблемою є складність у побудові сайту облради, на якому швидко знайти інформацію можуть здебільшого самі працівники апарату ради. До того ж, громадські активісти зазначили, що на сайті немає протоколів засідань президії ради, стенограм засідань сесії.

Натомість начальник відділу аналітично-інформаційної роботи та контролю обласної ради Ірина Бовсунюк зауважила, що на сайті оприлюднюють лише ту інформацію, яка передбачена законодавством.

- Тут є і слушні зауваження, але сайт працює відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації". У законі визначено, яка інформація має бути оприлюднена.  Стенограми та протоколи не передбачено оприлюднювати відповідно до закону, - пояснила Ірина Даценко.

Однак представники громадських організаці наголосили, що на сайті немає вичерпної інформації про депутатів та їхніх звітів по роботі.

- На сайті має бути повна інформаці про кожного депутата, адреси їх проживання, номери телефонів і навіть мобільні. Це не буде розголошення особистих данних адже, коли людина йде у депутати вона знає, що це публічність. А як тільки сідає у крісло, відразу про все забуває, - зазначив голова Ради громадської організації "Громадянський поступ" Ігор Пюрко.

Голова Рівненської облради Михайло Кириллов наголосив, що зробити раду більш прозорою - одне із першочергових завдань.

- Обласна рада має сати відкритим органом, який представляє інтереси територіальної громади. Ми зробимо так, щоб жителі, які обирали своїх депутатів, могли отримати необхідну від них інформацію, - зазначив Михайло Кириллов.

Організатори зустрічі від ГМ ОПОРА пообіцяли підсумувати усі висловлені пропозиції та передати їх в обласну раду.

 

Ключові слова: