Мер Рівного: Міський бюджет не має залежати від казначейства

Бюджет Рівного за 2013 рік виконувався нормально, проте на деякі видатки не було коштів через те, що їх не дало казначейство. Тому частина запланованих на минулий рік робіт, у місті так і залишилася планами.

Про це під час засідання виконкому повідомив міський голова Рівного Володимир Хомко.

Зокрема, минулоріч не було коштів для будівництва комунального притулку для собак, ремонту доріг тощо.

Щодо виконання бюджету за 2013 рік, то Володимир Хомко зазначив, що він ним задоволений.

- Нам вдалося виконати всі позиції, які залежали від міста, а деякі і перевиконати. Але цьогоріч склалася катастрофічна ситуація з казначейством, якої раніше ніколи не було. Тому і не було коштів на деякі видатки. Проте в нас ситуація краща, ніж в сусідніх містах. Та це не дає можливість спланувати на що можна витратити кошти. Що буде цього року - важко сказати, бо ми залежимо від зовнішніх запозичень. Адже, коли уряду не вистачає коштів платити свої видатки, то забирають місцеві кошти. Якби нам розділили цей рахунок і ми б мали окремий, то безумовно, якесь місто і гірше б жило. Але це було б справедливо, адже кожне місто мало б те, що воно заробило. Якщо погано працюємо – погано живемо, такі б умови нас стимулювали.

Володимир Хомко вважає, що сама система міського самоврядування має бути перебудована таким чином, щоб місто залежало від того, що заробило.

- Адже зараз у Рівному як по податках, так і по пенсійному фонді йде перевиконання. Інакше – важко щось спрогнозувати, - зауважив мер Рівного.

Ключові слова: