Рятувальники Рівненщини нагодували майже півсотні лебедів

11 лютого у Рівненській області в черговий раз надали допомогу у годівлі більше 40 лебедів, що зимують в гирлі річки Устя неподалік сіл Шпанів та Малий Олексин Рівненського району. Організаторам під годування лебедів кукурудзою та іншим спеціальним кормом стала місцева влада.   

Бійці Держслужби з НС нагодували пернатих та оглянули місце їх розташування. Адже часто трапляється, що через мінусову температуру птахи примерзають до криги та нерідко гинуть. Іноді рятувальники звільняють їх з крижаного полону.

Як розповіла голова Шпанівської сільської ради Галина Юкіш, лебеді, які вже більше десяти років прилітають на зимівлю до звичної їм водойми, стали своєрідною окрасою не лише сільради, ай району. На красу, що символізує вічну і незмінну любов приходять помилуватися жителі з навколишніх сіл. Не зрозуміло чому, але напротязі довго часу птахи взимку прилітають саме до річки Устя.

Тому, щоб зберегти лебедів та створити їм якомога комфортніші умови на час їхнього перебування птахів підгодовують. У благородній справі приймають участь представники районної влада, рятувальники, місцеві жителі та усі небайдужі. Про це повідомляє ГУ ДСНС в Рівненській області.    

Ключові слова: