У Рівному одна безпритульна собака обходиться у понад 200 гривень

Стерилізація однієї безпритульної собаки у Рівному коштує більше 200 гривень. Та не зважаючи на це у місті стерилізують практично всіх дворових псів. 

Як розповів мер Рівного Володимир Хомко, міська влада реагує на кожну скаргу, яку пишуть рівняни щодо скупчення великої кількості безпритульних собак на тій чи іншій території.

- Ми виїжджаємо на місце, де є багато безпритульних собак, забираємо їх і веземо на стерилізацію. Після цього привозимо на те ж саме місце. Ця процедура для однієї собаки обходиться приблизно у 200 гривень. Всі собаки, яких стерилізували у місті мають або кліпсу, ошийник.  Зараз стерилізацію проводить фірма, якій ми платимо за це гроші. Коли побудуємо комунальний притулок для собак, там будуть передбачені приміщення для стерилізації і вона проводитиметься у притулку, - сказав Володимир Хомко.

Проте на думку мера Рівного, в українських реаліях закон про стерилізацію собак – це не вихід, адже фінансування на нього практично не виділяють. Тому його потрібно якось допрацьовувати.

- Зараз ситуація з собаками в Україні вкрай напружена. Адже у наших реаліях неможливо виконати закон про стерилізацію.  У нас дуже багато безпритульних собак.  А він практично не фінансується. На мою особисту думку цей закон нормальний для країн, де одиниці безпритульних собак, - вважає Володимир Хомко.