У Рівному відбудеться зустріч з ветеранами афганської війни

13 лютого о 15.00 годині у Рівненській обласній універсальній науковій бібліотеці відбудеться літературно-музичний вечір "Коли співають солдати" присвячений 25-ій річниці виведення радянських військ з Афганістану.

Присутні матимуть змогу поспілкуватися з кавалером ордену Червоної Зірки Фісюк Агафоном, зустрінуться з ветеранами афганської війни Шумейко Петром і Брижицьким Володимиром. Послухають вірші та пісні присвячені цим подіям.

На вечорі звучатимуть музичні композиції у виконання студентів відділення естрадного співу РДГУ та гурту"Музика мрій".

Мета заходу: вшанування учасників бойових дій на території інших держав, збереження історичної правди про бойові події у Афганістані, знайомство краян з воїнами-афганцями, що проживають у нашому місті.

Довідка

2014 – рік учасників бойових дій на території інших держав. Після Другої світової війни війська СРСР брали участь у 24 локальних війнах і збройних конфліктах на території 16 іноземних держав. Найбільш масштабною і трагічною з локальних воєн була війна в Афганістані. Вона розпочалася 25 грудня 1979 року і закінчилася 15 лютого 1989 року. У цей період кожної доби гинув один і отримували поранення два вихідці з України.  Близько 160 тисяч призваних з України, а всього більш, ніж 600 тисяч радянських воїнів пройшло через афганське пекло.

Проблеми війни в Афганістані не знайшли і понині достатнього висвітлення. Залишаються нерозкритими причини війни, її підсумки, уроки і висновки.

Згодом хтось підрахував, що обнести колючим дротом кордони, облаштувати застави, на зразок радянських прикордонних, та налагодити там надійну охорону всього периметру гірського Афганістану вийшло б у чотири тисячі разів дешевше, ніж те протистояння, що зчинилося через військове вторгнення. Кажуть, ця війна знищила СРСР і перекроїла політичну карту світу. про це повідомляє прес-служба Рівненської обласної бібліотеки.

Ключові слова: