Рівнянка стала героїнею містичного роману Андрія Куркова

Роман, у якому переплітаються реальність і містика під назвою «Львівська гастроль Джимі Хендрікса» презентував у Рівному український письменник Андрій Курков. Вийшла книга одразу двома мовами - українською та російською. Також до друку готується і німецький та французький переклад роману за кордоном.

За словами Андрія Куркова, сьогодні він вперше приїхав у Рівне з презентацією книги. До цього в нашому місті письменник, публіцист та сценарист був лише проїздом. 

Андрій Курков розповів, що роман про Львів йому запропонував написати мер міста, щоб залучити туристів. Він погодився. 

- Робота над романом «Львівська гастроль Джимі Хендрікса» тривала впродовж 18 місяців. У цей період я щомісяця їздив до Львову і жив там по кілька днів. За цей час пройшов пішки практично всі вулиці міста, знайшов навіть такі закоулки, про які не знали самі львів’яни. Відтак згодом почав водити своїх знайомих мешканців міста по цих місцях. У результаті, в романі використав лише близько 1% інформації, яку зібрав у період роботи над ним. Серед головних героїв книги – троє реальних людей, у книзі написані їх фактичні адреси проживання, описується їх побут. Серед них і засновник руху хіпі у Львові Алік Олисевич, письменник Юрко Винничук, голова асоціації видавців Львівщини Михайло Ватуляк. А також серед реальних героїв роману і Оксана Прохорець, яка родом з Рівного. Вона акторка самодіяльного театру, яка вільний час присвячує догляду за безхатченками. Є у книзі є й вигадані герої. У романі переплітаються дійсність і вигадка, немає межі між реальністю та сюрреалізмом. У книзі описується, як над сухопутним Львовом літають чайки, і в місті інколи відчутній запах моря. Колишні хіпі у компанії з екс-капітаном КДБ збираються на Личаківському цвинтарі біля могили американського рок-співака і гітариста Джимі Хендрікса. А по стародавніх вулицях міста носиться ночами старенька іномарка з людьми, які хочуть вилікуватися від каміння в нирках. Таким чином у книзі описується дві сюжетні лінії – історія хіпі та розповідь про хлопця, який кинув медичний університет, проте винайшов спосіб заробляти, - розповідає Андрій Курков.

Сам автор каже, що після того, як роман вийшов друком, чимало львівських хіпі почали писати мемуари. У деяких з них навіть переплися реальні спогади про події, що відбувалися у Львові та його вигадані історії.