Воїни Афганістану розповіли рівненським школярам про війну

25 років тому із Афганістану вивели радянські війська. Серед тих, хто виконував свій обов’язок перед Батьківщиною було більше сотні солдат з Рівненщини.

У десятирічній війні загинуло понад 15 тисяч радянських військових, з яких половина – солдати строкової служби. В "гарячу точку" потрапили і 114 військових з Рівненської області та дев'ятеро - з Рівного. Із них 80 солдатів вважаються зниклими безвісти, 15 - загинули.

Олександр Ауслендер, Петро Шемейко, Юрій Міклашевський (зліва направо)

Аби нагадати молоді про той нелегкий час та розповісти про героїчні вчинки наших земляків у Музеї 13 армійського корпусу відбулась зустріч старшокласників з офіцерами, які безпосередньо були учасниками бойових дій в Афганістані. Військові з болем в очах розповіли школярам про те, в яких умовах вони виживали.

- Три дні температура повітря сягала 70 градусів, тоді не працювала жодна техніка, жодна зброя, все стало і нам було дуже важко переносити таку спеку, - розповів про особлистості тамтешнього клімату підполковник Юрій Міклашевський.

За словами голови Рівненської міської організації захисту сімей загиблих, померлих інвалідів та ветеранів локальних конфліктів Петра Шемейко, між командирами і підлеглими були дружні і хороші стосунки.

- Ми потрапили у дуже важкі умови, тому між нами завжди була взаємодопомога та виручка, ми відчували відповідальність один за одного та не залишали в біді товаришів, - зазначив Петро Шемейко.

Учням провели екскурсію у музеї та показали фільм, в якому відзняті фрагменти життя під час війні, побутові умови солдатів.

З ініціативи Рівненської обласної ради та воїнів-інтернаціоналістів у 1999 році в місті Рівне, біля Молодіжного парку ("Лебединка") на площі Короленка, був встановлений пам’ятник "Загиблим у локальних війнах".

На гранітних плитах навічно викарбувані імена загиблих героїв.

Ключові слова: