Як у Рівному вшанували пам'ять воїнів-афганців?

У Рівному військовослужбовці оперативного командування «Північ» Збройних Сил України взяли участь у заходах з нагоди 25-ї річниці виводу військ колишнього Радянського Союзу з Республіки Афганістан.

Спільно з керівниками органів державної влади, місцевого самоврядування, міської та обласної організацій української спілки ветеранів Авганістану у заходах взяли участь офіцери, сержанти та солдати служби за контрактом військових частин Рівненського гарнізону, - повідомляє офіцер прес-центра ОК «Північ» майор Віктор Шубец.

У центрі міста відбулась святкова хода, від музею 13 загальновійськової Армії до пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам, де було проведено мітинг-реквієм, покладання вінків та молебень за тих хто загинув, під час проходження служби в далекій країні.

З нагоди 25-ї річниці виводу військ колишнього Радянського Союзу з Республіки Афганістан в Рівненському палаці культури «Текстильник» відбулись урочистості, де ветеранам вручили ювілейні ордени та медалі, а наприкінці заходу для присутніх показали концертну програму за участю військового оркестру оперативного командування «Північ».

В рамках святкування, з метою військово-патріотичного виховання молоді, напередодні свята у музеї 13 армії відбулась екскурсія для учнів шкіл міста Рівне. Під керівництвом голови Рівненської міської організації захисту сімей загиблих, померлих інвалідів та ветеранів локальних конфліктів Петра Шемейко учасники бойових дій в Афганістані нагадати молоді про той нелегкий час та розповіли про героїчні вчинки своїх бойових друзів. Екскурсія у музеї завершилась показом фільму з фрагментами життя під час війні, побутовими умовами військовослужбовців.

Варто зазначити, що у підрозділах 40-ї армії, яка виконувала бойові завдання в Республіці Авганістан, воювали 540 воїнів 13 загальновійськової армії, правонаступником якої був 13 армійський корпус, а зараз є оперативне командування «Північ». На сьогодні 27 із них продовжують службу у Збройних Силах України та передають свій багатий досвід молодому поколінню. Двоє з них є військовослужбовцями управління оперативного командування «Північ» Збройних Сил України. Так, начальник відділу армійської авіації центру авіації та протиповітряної оборони полковник Володимир Пастухов, в ті часи, був заступником командира вертолітної ескадрильї по політичній частині за вдале виконання бойових завдань нагороджений орденом «Червоної Зірки». А начальник відділу бойової готовності оперативного управління полковник Віталій Данчук, який в ті часи командував мотострілецьким взводом, був нагороджений медаллю «За бойові заслуги». Ці офіцери є гордістю військового колективу та зразком виконання військового обов’язку з захисту Вітчизни.