Родини рівненських афганців отримали по 200 гривень від Берташа

Гроші від голови облдержадміністрації передала його заступниця Світлана Сад. Матері та вдови загиблих і померлих учасників бойових дій одержали з особистого фонду Василя Берташа по 200 гривень. Долучилися до підтримки пільговиків й інші меценати. Крім того, обласні установи та спонсори допомогли фінансами з організацією відзначення 25-ї річниці виводу військ із Афганістану.

Відтак, в офіцерському кафе пом’янули хвилиною мовчання загиблих. Звучали також спогади про солдатську дружбу, відвагу, взаємодопомогу. Не оминули увагою матерів та дружин, які віддано чекали їх удома. Водночас пригадали щасливі миті повернення військових на рідну землю. Так, одна з рівнянок, аби якнайшвидше побачити свого чоловіка-героя, прилетіла в прикордонне узбекистанське місто Термез. І як тільки він перетнув міст через річку Амудар’ю, обіймала його просто на танку. Миті щасливої зустрічі рівненського подружжя Рєзнікових у 1989 році транслювали закордонні телеканали, а фото облетіло шпальти багатьох світових газет.

Загалом упродовж вечора-пам’яті згадали чимало таких унікальних історій. На душевні спогади налаштовували родинна атмосфера та тематичні пісні від колективу "Ясени".

Такі зустрічі рівненська міська організація захисту сімей загиблих, померлих інвалідів та ветеранів локальних конфліктів організовує традиційно, зауважив її очільник Петро Шемейко. Він підкреслив, що чисельність об’єднання щорічно зростає. Адже опікуватися родинами бойових побратимів, які не повернулися з Афганістану або ж померли від отриманих ран, – це офіцерський обов’язок. Про це повідомляє прес-служба Рівненської ОДА.

 

Ключові слова: