Чи потрібна Рівненщині ще одна Громадська рада?

Чи потрібно  створювати Громадську ради при Рівненській облраді та чим вона має займатися обговорили сьогодні у Рівному. Участь у цьому взяли представники громадських організацій міста та голова облради Михайло Кириллов.

Питання створення Громадської ради при облраді викликало активні дискусії у залі засідань. Адже думки активістів щодо того, чи взагалі потрібна Громадська рада, які вона матиме повноваження та чим займатиметься суттєво розійшлися. Хтось висловив думку, що це має бути орган, який здійснюватиме контроль над діяльністю депутатів облради та її головою, інші – що це має бути дорадчий орган, який допомагатиме голові обласної ради, братиме участь у роботі комісій та вноситиме свої пропозиції, треті – що створювати Громадську раду при облраді взагалі не потрібно. 

Відтак голова Рівненської обласної ради Михайло Кириллов зазначив, що до нього зверталися ініціативні групи та активісти з проханням створити таку Громадську раду. Проте активістам варто порадитися, обговорити та знайти рішення – чи це буде Громадська рада при голові облради чи власне при обласній раді.

- Потрібно знайти компроміс та вирішити, що саме це має бути за орган, хто до нього входитиме та чим він займатиметься. Адже зараз багато розмов про те, що хтось, щось хоче контролювати. У мене питання, а хто буде працювати? Я прийшов на посаду голови облради, щоб працювати чесно, а не красти. Якщо хтось хоче мене контролювати – контролюйте. Але мені ще потрібна допомога у вирішенні тих чи інших питань. Тому я вважаю, що ми маємо створити дорадчий орган, представники якого братимуть участь у роботі комісій, вноситимуть свої пропозиції, - зазначив Михайло Киррилов.

У свою чергу один із лідерів рівненського Майдану Віталій Примак висловив думку, що немає сенсу створювати Громадську раду при облраді, адже це представницький орган. 

- Депутатів обласної ради обирали люди, за них віддавали сотні, тисячі голосів і тому їх мають контролювати люди, а не десятки активістів та представників громадських організацій. Якщо ж створювати Громадську раду при облраді, то до неї мають увійти представники тих громадських організацій, які мають за собою людей, а не лише лідерів з печатками у карманах, - додав Віталій Примак.

Схожа позиція і в голови Рівненської обласної організації «Громадський контроль» Дмитра Якимця. За його словами, Громадська рада при представницьких органах – це нонсенс. 

- Громадські ради мають створюватися при органах виконавчої влади, а не представницьких. Тому, можливо, варто говорити про переформатування тих Громрад, що є, адже, на мою думку, вони дещо карманні, - сказав Дмитро Якимець. 

Натомість активіст Святослав Клічук нагадав присутнім, що є законні механізми впливу на владу, наприклад, Закон про доступ до публічної інформації, відповіді на запити за яким представники влади зобов’язані надавати. На думку Святослава Клічука, для того, щоб контролювати владу не потрібно створювати Громради при обраді, а краще зосередити увагу на роботі у профільних комісіях, або ж створенні дієвих Громадських рад при виконавчих органах. Адже на кулуарні розмови представників Громадської ради ніхто не запрошуватиме і вони реально ні на що не впливатимуть.

У результаті, бути чи ні Громадській раді при облраді – питання залишилося відкритим для подальших обговорень.

Ключові слова: