Сергій Жадан у Рівному презентував "Месопотамію"

Сьогодні, 18 лютого, до Рівного завітав письменник Сергій Жадан, який входить у трійку найкращих україномовних прозаїків та трійку найкращих поетів України. Ввечері він презентує рівнянам свою нову книгу "Месопотамія".

Усі тексти книги – це життя міста, хроніка вуличних сутичок і щоденних пристрастей. Крім кримінальних моментів та смертей у книзі присутні особисті, інтимні історії героїв. Як розповів автор, книга складається з двох частин: прозових історій та віршів.

- Ця книга отримала назву "Месопотамія", адже Харків лежить між двома річками, Харків – це півострів. З одного боку у нас Лопань, з іншого Харків. Наше місто, як межиріччя, як Месопотамія – місто на горі. Я вважаю, що місто Харків недостатньо висвітлене в українській літературі, з цим містом пов’язано багато стереотипів та кліше, - пояснив письменник.

За словами Сергія Жадана, місто – це енергія, це космос, це та річ, яка в собі вміщує все.

- Події, які розгортаються у книзі відбуваються у тому районі, де я живу. Мені навіть не потрібно виходити на вулицю, адже герої моєї книги живуть поруч. Я не придумую історії, я їх переповідаю. Ця книга може бути путівником по старій частині міста. Я часто проводжу екскурсії своїм знайомим. Наступну книгу я теж напишу про Харків.

Письменник також розповів, що його книга розрахована на уважного читача. Адже в книзі багато історії та міфології, яку важливо помітити за звичайним соціально-побутовим сюжетом.

- Література – це страшенно суб’єктивна річ. Я вкладаю в книгу те, що мене хвилює, те що я розумію або не розумію. Я не намагаюсь когось вчити або переконувати в чомусь. Мені цікаво вивчати поведінку людей, їх психологію. У мене є певне коло людей, які дають мені поради і є моїми критиками. Не всі родичі мене читають та захоплюються моїми творами, проте вони завжди підтримають мене і з розумінням ставляться до моєї роботи, - розповів автор книги.

Сергій Жадан планує зняти короткометражний фільм разом з режисером Михайлом Лук’яненком однієї з історій "Месопотамії" з назвою "Ромео".

Ключові слова: