В ООН закликали розслідувати черговий наступ влади на Майдан

Верховний комісар ООН з прав людини Наві Піллай закликала усі сторони конфлікту проявляти максимальну стриманість та прийняти оперативні заходи, щоб знайти мирне вирішення кризи, що триває. 

Про це йдеться у повідомленні Центру новин ООН.

"Рішуче засуджую ці вбивства і настійно закликаю уряд та протестуючих діяти, щоб розрядити напруженість і прийняти оперативні заходи, щоб знайти мирне вирішення кризи, що продовжується", - йдеться у заяві ООН.

Піллай закликала терміново провести незалежне розслідування для встановлення фактів та осіб, відповідальних за можливе використання надмірної сили та зажадала притягти до відповідальності винних за кровопролитні зіткнення. 

Також комісар ООН з прав людини закликала до поваги права на мирні зібрання, як це передбачено згідно з міжнародним правом в галузі прав людини.

Раніше Генсек ООН Пан Гі Мун закликав усі сторони конфлікту в Україні негайно припинити насильство.

"Глава ООН підкреслив неприйнятність насильства з будь-якого боку і закликав уряд відмовитися від використання надмірної сили", - наголошується в заяві.

Також Генсек ООН закликав до відновлення справжнього конструктивного діалогу, "щоб вирішити політичну кризу, яка поглиблюється, а також кризу в сфері безпеки.

Пан Гі Мун звернувся до влади України із закликом "зробити рішучі дії для забезпечення мирного завершення кризи відповідно до вимог та очікувань народу України".