У Рівненському музеї відкриють виставку до 200-ліття Тараса Шевченка

Протягом останніх років Весна у Рівному починається з Шевченка.

І тому, напередодні, 28 лютого о 12.00 годині, у Рівненському обласному краєзнавчому музеї відкривається виставка, присвячена 200-літтю від дня народження Т.Г.Шевченка «Його дума, його слава не вмруть, не загинуть».

Через численні мистецькі твори, етнографічні матеріали, книги, фотографії із музейної колекції експозиція виставки розповідає про життєвий і творчий шлях Кобзаря. Упродовж багатьох років формувалася музейна «Шевченкіана».

Декілька років тому рівненський колекціонер Юрій Стадницький подарував музею філателістичну колекцію «Шевченкіана», яка нараховує понад 300 поштових мініатюр та конвертів, частина яких розміщена в експозиції виставки.

Представлені також матеріали, що стосуються увічнення пам’яті Кобзаря, зокрема, розповідь про історію вулиці Шевченка в Рівному, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, директора Рівненського академічного музично-драматичного театру Володимира Петріва, унікальний вишитий «Кобзар» 1840 р. рівненської майстрині Олени Медведєвої. 

І найбільш вражаючий експонат – це щит захисника Майдану, жителя м. Брянка Луганської області Івана Бітька з обгорілим портретом Тараса Шевченка, який передав до музею учасник революційних подій у Києві рівнянин І. Дем’янюк.

На відкритті виставки виступлять заслужена артистка України Г.Топоровська, лірник 
А. Ляшук, у виконанні школярів прозвучить поезія Т.Шевченка.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.