У Пересопниці покажуть сенсаційні артефакти

16 печаток княжих часів невдовзі зможуть побачити відвідувачі культурно-археологічного центру. На одній із них зображений тризуб. Це сенсаційна знахідка, переконує директор закладу Микола Федоришин. 

Як повідомили у прес-службі Рівненської ОДА, колекцію княжих печаток музею передав місцевий мешканець. Їх датують ХІ-ХІІ століттям. Відтиски таких печаток були, наприклад,  на скринях, у яких перевозили усіляке добро.  Це робили для того, аби майно ніхто не вкрав, пояснив Микола Федоришин. 

Колекцію печаток, передану музею, місцевий мешканець знайшов неподалік греблі, де раніше знаходився в’їзд у княжу Пересопницю. Очевидно, там було щось на зразок митниці, де «розпломбовували» вантаж.
 
«Зазвичай такі печатки виготовляли зі свинцю чи олова. На одному боці було зображення князя, на іншому – якогось святого. Траплялися й написи. Тим часом на звороті печатки із тризубом викарбуваний хрест», - розповів Микола Федоришин.  Донедавна в «Пересопниці» було 6 таких експонатів. Тепер же можна говорити про колекцію печаток, яка може конкурувати із тими, що зберігаються в інших музеях.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.