На виставку присвячену Шевченку у Рівне привезли щит бійця Майдану

Традиційно у Рівному весна починається з Шевченка. В неспокійний революційний час слова Шевченка набули зовсім іншого змісту, вони стали пророчими та навіть гаслами народного спротиву.

Сьогодні, 28 лютого у Рівненському обласному краєзнавчому музеї відкрили виставку, присвячену 200-річчю від дня народження Кобзаря. На відкриття завітали  на яку завітали вчителі української літератури зі всієї області.

У музеї зібрали картини, портрети, книги та фотографії, які розповідають про життя та творчість Тараса Шевченка. Також на виставці представлена філателістична колекція «Шевченкіана», яка нараховує понад 300 поштових мініатюр та конвертів.

Найбільш вражаючим предметом на виставці є обгорілий щит захисника київського Майдану, на якому зображений портрет Тараса Шевченка. Невідомо, хто саме наклеїв на щит портрет Шевченка, адже він передавався з рук в руки. Останній кого він захищав – це молодий хлопець з Луганщини Іван Батька.  

Учасник київського Майдану Василь Куліба розповів, кому належав цей щит:

- Щит належить одному із бійців. Він пройшов героїчний шлях тих подій з самого початку. Цей хлопчина має двох діток. Має просту професію та розмовляє на російській мові. Він наш побратим. Це людина великої волі та великої мужності. Він не побоявся бути на барикадах і боровся за наше майбутнє. Шевченко надихав цих бійців на подвиги. Хлопець вижив. Він ніколи не був на Західній Україні і тому я думаю його запросити до нашого міста.

Цей щит – не просто експонат у музеї. Це жива історія українців, дух яких не зламати та в яких неможливо відібрати свободу. "Борітеся, поборете..." - ці слова Шевченка мають велику силу і сьогодні.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.