На Рівненщині хочуть створити виконавчі комітети

Сьогодні, 3 березня постійна комісія з питань місцевого самоврядування, розвитку територій та європейської інтеграції (голова Крока В.І.) підтримала проект рішення, яким передбачається створення виконавчих комітетів районних та обласних рад.

Напередодні IV пленарного засідання сесії облради проводять засідання постійні комісії облради, які обговорюють проекти рішень, що виносяться на розгляд сесії

На своєму засіданні члени постійної комісії обласної ради з питань  місцевого самоврядування, розвитку територій та європейської інтеграції розглянули та погодили внесення на розгляд сесії 16 питань порядку денного. Окремі з них  рекомендують доопрацювати. Зокрема, члени постійної комісії підтримали пропозицію свого колеги Олега Хомича щодо доповнення повноважень очолюваної ним постійної комісії з питань молодіжної політики, фізичної культури, і спорту функціями з питань архітектури та капітального будівництва. Нагадаємо, що саме Олега Володимировича президія обласної ради визначила уповноваженим за діяльністю будівельної галузі області.

Давно назріла необхідність проведення реформи місцевого самоврядування, відповідно до якої органам місцевого самоврядування потрібно надати повноваження органів виконавчої влади. Адже саме місцеві ради є найбільш легітимними органами влади в регіонах.

Тож члени постійної комісії вважають доцільним створення виконавчих комітетів обласних та районних рад, які будуть наділені повноваженнями та функціями органів виконавчої влади та будуть підпорядковані місцевим радам. В такому випадку виконкоми рад більш будуть більш легітимними, аніж державні адміністрації. Потреба ж у держадміністраціях відпаде. Запровадження такої структури влади можливе лише після внесення відповідних змін до Конституції України та низки Законів.

Тож депутати вирішили звернутись до Верховної Ради України реалізувати одну з основних вимог громадянського суспільства та положень політичної реформи щодо створення виконавчих комітетів районних та обласних рад . Про це повідомляє прес-служба Рівненської облради.

 

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.