Рівняни потрапили у фінал національного проекту "Нова пісенна Шевченкіана"

Колективи рівненського ПДМу – гурти "Ретроскоп" та "OT VINTA" стали фіналістами проекту Національної радіокомпанії України "Нова пісенна Шевченкіана" до 200-річного ювілею з дня народження Тараса Шевченка.

Проект "Нова пісенна Шевченкіана" об’єднує ресурси практично всіх каналів радіокомпанії, а також художніх колективів та Будинку звукозапису Українського радіо.

На початку вересня 2013 року було оголошено конкурс на написання сучасних музичних композицій на вірші Кобзаря. Відповідно, передбачалось залучити до нього авторів і виконавців, які працюють у жанрах рок- , поп-, або ж полістилістичної музики, бардів, для яких поезія великого Кобзаря ще залишалась неосмисленим словесним матеріалом, своєрідною Tabula rasa у творчості, і, прочитана у 21 столітті, мала дати імпульс до написання нових композицій.

З поміж трьох десятків творів, надісланих на конкурс, було відібрано понад 20 найкращих пісень, які від початку 2014 року звучали у програмах 1 каналу та каналу "Промінь". І серед них пісня Олександра Павелка на слова Тараса Шевченка «Зоре моя вечірняя» у виконанні гурту "Ретроскоп" Етнокультурногор центру ПДМу.

На фінальному етапі "Нова пісенна Шевченкіана" об’єдналася із ще одним масштабним проектом НРКУ, - "Мистецькі історії", - і пісні-переможці, виконані "на живо" у Гала-концерті, стали новою сторінкою звукового музичного літопису України.

Програма пісенного дійства була розрахована на два дні, під час одного з яких нове прочитання шевченкових віршів представили, з-поміж інших виконавців і "OT VINTA", - повідомили з ПДМу.

Гала-концерт та запис телепрограми "Нової пісенної Шевченкіани" у проекті "Мистецькі історії" транслюватимуть на УТ-1 в день народження поета - 9 березня.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.