Депутати Рівненської облради пропонують узаконити видобуток бурштину

Спростити та узаконити видобуток бурштину пропонують депутати Рівненської обласної ради. Як повідомили у прес-службі установи, з відповідним зверненням щодо законодавчого врегулювання видобутку бурштину-сирцю вони звернулася до Верховної Ради України. 

Адже відповідно до розвіданих на території Рівненщини перспективні запаси «сонячного каменю» перевищують 1500 тонн, а його видобуток не чітко регламентований діючими законами. Це сприяє діяльності незаконних копачів, які крім того, що приносять фінансові збитки державі, ще й шкодять природі. 

З огляду на це, за підписом голови облради Михайла Кириллова до основного законодавчого органу України було направлено пропозиції щодо повторного розгляду прийнятого Верховною Радою України 9 вересня 2010 року проекту Закону України «Про бурштин». 

Цей документ перебачає розроблення та запровадження спрощеного порядку отримання спеціальних дозволів та виділення ділянок для видобутку бурштину-сирцю. А також, надання відповідних повноважень щодо регуляторної політики в цій сфері органам місцевого самоврядування. 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.