На Рівненщині зникло село Межиріччя

Сьогодні у Верховній Раді України депутати проголосували за проект Постанови про перейменування села Межиріччя Млинівського району Рівненської області (№3876) - за основу та в цілому. «За» проголосували 236 депутатів.

У пояснювальній записці про перейменування села Межиріччя Млинівського району Рівненської області йдеться про те, що село з 1564 року називалось селом Чекно. Текст пояснювальної записки:

«Рівненська обласна рада звернулась до Верховної Ради України з поданням про перейменування села Межиріччя Ярославицької сільської ради Млинівського району Рівненської області на село Чекно.

Село Межиріччя підпорядковане Ярославицькій сільській раді. В селі нараховується 37 дворів і проживає 102 мешканця.

За даними Державного архіву Рівненської області вперше назва села Чекно згадується у 1564 році як маєток князя Якова Крокоткі-Єловицького. Свою назву село отримало від того, що за переказами князь Луцький Ярослав Ізяслович, який жив у Ярославичах, чеканив у ньому свою монету. За «Списком населених пунктів Волинської губернії», виданому у 1911 році, село Чекно належало до Ярославицької волості Дубенського повіту. У грудні 1939 р. була утворена Рівненська область і село Чекно увійшло до складу, утвореного в січні 1940 р., Острожецького району. Зміна назви села Чекно на Межиріччя відображена у довіднику «Українська РСР. Адміністративно-територіальний поділ» станом на 1 вересня 1946 р.

Інститут української мови НАН України вважає, що перейменування села Межиріччя є обґрунтованим, оскільки сприятиме поверненню історичної назви населеному пункту та зменшенню кількості однойменних поселень. 

Питання про перейменування села Межиріччя підтримане територіальною громадою на місцевому референдумі, погоджено відповідно до законодавства, розглянуто і схвалено Ярославицькою сільською, Млинівською районною, Рівненською обласною радами.

Комітет  Верховної Ради України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування підтримує подання Рівненської обласної ради про перейменування села Межиріччя Ярославицької сільської ради Млинівського району Рівненської області на село Чекно.»

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.