Рівненських журналістів навчили допомагати пораненим

У зв’язку зі складними подіями в Україні, в результаті яких постраждали сотні журналістів та мирних людей, у Рівному провели тренінг для журналістів та навчили надавати першу допомогу пораненим.

Існує чотири принципи надання першої медичної допомоги при невідкладних ситуаціях, яких необхідно дотримуватись:

- огляд місця пригоди, тобто переконатися що місце безпечне

- проведення первинного огляду з наданням першої медичної допомоги, а саме: перевірка свідомості, перевірка наявності дихання та перевірка прохідності дихальних шляхів.

- виклик швидкої допомоги

- проведення вторинного огляду. Важливо при обстеження та наданні допомоги постраждалому в свідомому стані залишити постраждалого у тому положенні, в якому він був знайдений , адже може бути пошкоджений хребет.

Зокрема журналістів навчили правилам серцево-легеневої реанімації та зупинки кровотечі.

Отож при зупинці серця необхідно знайти правильне положення рук, нащупати двома пальцями заглиблення на нижньому краї грудини та покласти основу долоні другої руки на грудину вище того місця. Де розташовані пальці. Також потрібно покласти долоню першої руки поверх другої.

Наступним кроком є зробити 30 поштовхів на грудину двома руками на глибину 4-5 см. Далі потрібно зробити два повних вдування «із рота в рот» тривалістю 1 секунду кожне вдування. Потрібно зробити п’ять циклів і 30 поштовхів і двох вдувань. Потрібно перевіряти наявність дихання через кожні кілька хвилин.

Також кожна людина повинна вміти зупиняти кровотечу. Адже існує багато ситуацій, де це вміння зможе врятувати комусь життя.

Якщо в рані є стороннє тіло, не можна його видаляти. Для зупинки кровотечі потрібно використовувати чистий по можливості стерильний перев’язувальний матеріал.

Послідовність надання першої медичної допомоги:

- підняти пошкоджену кінцівку

- постраждалого потрібно посадити

- якщо кров тече через бинт, накладіть додаткові серветки і замотайте їх бинтом поверх старої пов’язки

- не знімайте бинти, що вже просякли кров’ю.

Журналістам наочно показали як накладати шини, як робити перев’язки, проте для того об навчитись це робити варто пройти спеціальні навчання, які проводить Товариство Червоний Хрест та у клініках міста. Адже кожен випадок потрібно розглядати окремо і знати тонкощі надання медичної допомоги. 

 

 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.