МВФ ПОЧИНАЄ З УКРАЇНОЮ ПЕРЕГОВОРИ ПРО ПРОГРАМУ ДОПОМОГИ

Керівництво Міжнародного валютного фонду для з’ясування фактів попросило членів місії, які перебувають в Україні, залишитися там і почати переговори про програму допомоги, повідомила в четвер директор-розпорядник МВФ Крістін Лаґард, повідомляє ТВІ з посиланням на Радіо Свобода.

За її словами, до такого висновку дійшли за результатами роботи групи, яка від 4 березня зробила добрий поступ в оцінці ситуації в Україні.

Тепер ця група працюватиме з владою України, щоби розробити програму економічних реформ, яка має призвести до розумного економічного керування і сталого зростання, при цьому захистить соціально вразливі верстви і відповідатиме вимогам МВФ для здобуття підтримки, мовиться в заяві.

Місія планує завершити роботу до 21 березня, повідомила керівник МВФ.

У середу вона зустрічалася у Вашингтоні з прем’єр-міністром України Арсенієм Яценюком і висловила готовність МВФ допомогти Україні на її шляху до економічної стабільності й добробуту.

У вівторок міністр фінансів Олександр Шлапак заявляв, що інтенсивні переговори з місією Міжнародного валютного фонду, а також робота уряду щодо скорочення державних видатків дають змогу очікувати надходження першого траншу коштів у рамках програми співпраці з фондом уже у квітні.

У МВФ днями заявляли, що були вражені рішучістю нового керівництва України, його почуттям відповідальності та налаштованістю на проведення економічних реформ і забезпечення прозорості.

Арсеній Яценюк заявляв раніше, що його уряд виконає всі вимоги Міжнародного валютного фонду для отримання позики – за його словами, "з тієї простої причини, що в нас немає іншого вибору". Уряд України оцінює бажаний обсяг програми фінансової допомоги від МВФ щонайменше в $15 млрд.

Європейський Союз і США заявляли, що підтримають багатосторонню програму допомоги Україні з участю низки країн та їхніх об’єднань, а також міжнародних фінансових інституцій, у першу чергу МВФ.

Ключові слова: 

Коментарі

Українцям можуть заборонити достроково йти на пенсію

Нардеп від партії УДАР Сергій Каплін назвав 10 вимог Міжнародного валютного фонду, які будуть викладені в меморандумі з Україною. Їх виконання дозволить відкрити нову кредитну лінію для України.

Про це він повідомив у своєму блозі на LB.ua. Далі наводимо список вимог МВФ, які стали відомі Капліну.

1. Підвищити пенсійний вік - на два роки для чоловіків, на три - для жінок. Ліквідувати право на достроковий вихід на пенсію і принцип вважати рік за два на небезпечних підприємствах.

2. Ліквідувати інститут спеціальних пенсійних допомог, які виділяються вченим, державним службовцям, керівникам державних підприємств. Обмежити пенсії працюючим.

3. Підвищити ціну на газ для муніципальних підприємств на 50%, удвічі для приватних споживачів. Збільшити вартість електрики на 40%. Дозволити встановлення цін ЖКГ. Допустити зростання цін відповідно зростанню цін на газ. Збільшити акциз на бензин на 60 євро.

4. Скасувати пільги та підвищити податки на транспорт на 50%. Не підвищувати прожитковий мінімум, балансувати соціальну ситуацію за рахунок точкових субсидій.

5. Приватизувати всі шахти і скасувати всі субсидії. Скасувати пільги для підприємств ЖКГ, транспорту тощо. Скасування державної підтримки пологів, безкоштовного харчування, підручників.

6. Обмежити практику спрощеного оподаткування. Скасувати практику пільг з ПДВ у сільській місцевості. Зобов'язати аптеки і фармацевтів платити ПДВ.

7. Скасувати мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення. Скасувати субсидії для виробників свинини і курятини.

8. Скоротити склад міністерств до 14. Залишити лише одного віце-прем'єра. Скасувати посаду міністра Кабінетів Міністрів. Ліквідувати шість міністерств. Підпорядкувати всі державні органи міністерствам. Податкова адміністрація, митниця, фонд держмайна повинні увійти до міністерства фінансів.

9. Обмежити зайву оплату праці державних осіб.

10. Допомога з безробіття має нараховуватися тільки після мінімального періоду в шість місяців роботи. Оплачувати лікарняні на рівні 70% від заробітної плати, але не нижче від прожиткового мінімуму. Оплачувати лікарняний, починаючи тільки з третього дня хвороби.

Нагадаємо, прем'єр Арсеній Яценюк пообіцяв задовольнити всі вимоги Міжнародного валютного фонду, які будуть необхідні для відкриття нової кредитної лінії. Як відомо, Україна хоче отримати від МВФ щонайменше $15 млрд.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.