На Рівненщині бібліотекарі безкоштовно допомагають підготуватися до ЗНО

Млинівська центральна районна бібліотека уже впродовж впродовж кількох років допомагає абітурієнтам успішно підготуватись до ЗНО та вступити до вищого навчального закладу. Нинішній рік не став винятком. 

Упродовж реєстраційного періоду (з 3-го лютого по 5-те березня) працівники книгозбірні знайомили школярів з сайтом Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти (ЛРЦОЯО), на адресу якого випускники шкіл Рівненщини повинні надсилати підготовлений пакет документів.

У бібліотеці одинадцятикласники отримали можливість ознайомитись з правилами проходження ЗНО (зокрема, через інформаційний буклет), переглянули слайд-презентацію «Навчальні заклади Рівненщини та Волині», дізнатись про правила прийому до обраного ними вишу, а шестеро з них за допомогою програми створення заяви-реєстраційної картки, завантаженої з сайту www.lvtest.org.ua, були зареєстровані для проходження ЗНО-2014. 

Абітурєнти в один голос стверджують, що для такого невеличкого селища як Млинів, комп’ютеризована бібліотека – просто знахідка, адже у дома можливість зареєструватися для ЗНО чи пройти пробний тест має не кожен.

З проханням допомогти розібратись у вступній кампанії до бібліотеки звертались не лише школярі, а і їх батьки. Так, постійна читачка бібліотеки  Світлана Логвинюк та її син Андрій переглянули слайд-презентцію про навчальні заклади. Обравши майбутню спеціальність та визначившись з переліком необхідних для здачі предметів, вони успішно зареєструвались для проходження ЗНО.

- Чудово, що бібліотека готова консультувати про існуючі можливості для вступу у «вищу школу», адже відвідати усі навчальні заклади просто неможливо, –  говорить пані Світлана, - До того ж система освіти змінюється з такою швидкістю, що без допомоги фахівців обійтися було б важко…Син довгий час не міг визначитись з майбутньою професією. За допомогою бібліотекаря ми перебрали безліч варіантів. Врешті зупинились на професії кінолога (при Рівненському вищому професійному училищі департаменту ДСО при МВС) та програміста у місцевому коледжі. Туди і плануємо подати документи.

- До речі, у бібліотеці багато літератури на дану тематику. Та ще й безкоштовний доступ до Інтернету. Тож тут і готуватимусь до вступу! - додає Андрій.

Не дивлячись на те, що реєстрація на ЗНО-2014 завершилась, майбутні випускники є частими гостям бібліотеки. Тут до їхніх послуг не лише книжковий фонд, а й необмежені можливості Інтернету. Так, наприклад, вони мають можливість пройти онлайн тестування на сайті ЛРЦОЯО, ознайомитись з програмою майбутніх тестувань,  знайти необхідний для підготовки матеріал та багато іншого, - повідомила Світлана Патрикей з "PR-офіс сучасних бібліотек Рівненщини".

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.